en

  • Save this on Delicious
  • Buffer

Bandytom STOP!

Feb 7 '05

Osiedle chce monitoringu

Na zaproszenie zastępcy komendanta VIII Komisariatu Policji w Gdańsku podisp. Mariusza Blocka odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych. LWSM „Morena” reprezentowana była przez wiceprezesa Bogusława Hegera. Temat bezpieczeństwa a ściślej poprawy bezpieczeństwa zdominował spotkanie.

Ze strony Komisariatu VIII Policji w Gdańsku obecni byli: podinsp. Andrzej Ruszkiewicz, naczelnik Sekcji Prewencji, asp.sztab. Mirosław Turzyński, kierownik Rewiru I Dzielnicowych oraz asp. sztab. Tomasz Kwiatkowski, kierownik Rewiru II Dzielnicowych (osiedle Morena).

Podczas tego spotkania omówiono istniejące zagrożenia i inne sprawy związane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa, m.in. na osiedlu Morena. Poza wieloma sprawami które poruszono podczas spotkania najważniejszym jest propozycja utworzenia monitoringu niebezpiecznych miejsc na terenie osiedli przy wykorzystaniu sieci internetowej lub telewizji osiedlowej.

O tym, że na największym gdańskim osiedlu liczącym 20 tys. mieszkańców jest niebezpiecznie nie trzeba mówić tym, którzy każdego dnia stają się ofiarami najróżniejszych przestępstw, zwłaszcza napadów, kradzieży i rozbojów. Ci ktorzy jeszcze tego nie doświadczyli nie mogą nie myśleć, że jutro, pojutrze, za miesiąc i oni mogą dołączyć do grona ofiar. Z pomysłem przeciwdziałania wyszedł zarząd LWSM Morena. Proponuje mieszkańcom monitoring osiedla.

- Chcemy zapronować mieszkańcom monitoring osiedla, rozpoczynając od najbardziej newralgicznych miejsc, gdzie dokonywane są różnego rodzaju akty bezprawia - mówi Bogusław Heger, wiceprezes spółdzielni na Morenie. - Monitoring różniłby się od standardowego w innych miejscach miasta i w innych miastach. Chcielibyśmy, aby wszystkie kamery, które za wolą mieszkańców udałoby się podłączyć, były także podłączone do internetu. Chodzi o to, aby niezależnie od obsługi monitoringu każdy mieszkaniec, który ma dostęp do sieci internetowej mógł w dowolnym czasie włączyć sobie dowolną kamerę i obserwować, co się dzieje w interesującym go miejscu. Nikt nie zastąpi ludzi, którzy mogą zauważyć podejrzanych osobników i w odpowiednim momencie zareagować choćby zaalarmowaniem policji.

Szczegóły techniczne, jak twierdzi zarząd, nie są jeszcze sprecyzowane. Najważniejsza jest bowiem decyzja mieszkańców, czy sobie życzą monitoringu. Jeśli większość mieszkańców opowie się za tym rozwiązaniem spółdzielnia przeanalizuje możliwości techniczne, rozpisze konkurs ofert i dokona najlepszego wyboru.

Czy więc centrum monitoringu znajdowało się w siedzibie spółdzielni, czy w Komisariacie Policji na Morenie, jeszcze nie wiadomo. Jak zaznacza zarząd, to sprawa wtórna, do uzgodnienia.

Propozycję tego przedsięwzięcia ukierunkowanego na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców osiedla zarząd przedstawił członkom spółdzielni na swojej stronie internetowej. Jak dotąd sprzeciwów nie ma, co oznacza, że mieszkańcy życzą sobie kamer.

- Wkrótce na naszym osiedlu pojawi się nowy, drugi operator telewizji kablowej, jak dotąd jest tu UPC - dodał Bogusław Heger. - To jego możliwości techniczne mogą pozwolić na to, że obraz z osiedlowych kamer trafi do każdego odbiorcy, będzie więc także mógł śledzić, co się dzieje na osiedlu i o niebezpiecznych sytuacjach powiadamiać policję. Policja także jest zainteresowana obrazem z kamer, bo tylko takim sposobem zwiększy swoją skuteczność w schwytywaniu chuliganów i bandytów.

(TG)

The Wall

No comments
You need to sign in to comment

Statistic

Count view821

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)
  • Save this on Delicious
  • Buffer

News

Coarse words and new thinking

As is often pointed out, coarse or profane language usually represents an outburst of emotion, not careful reason. The president of the United States recently used coarse language while discussing im

Spy suspect s arrest: What motivates turncoats?

Recommended: How much do you know about China? As for geopolitics, the US is now aware that China has developed a full spectrum intelligence capability. “I don’t think this should be seen as someth

The U.S. Has Cut Half of Its Aid to Palestinian Refugees Pending U.N. Reform

The U.S. is the largest donor to the agency that supports millions of Palestinian refugees

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Despite tragic blaze, New York s fire fatalities are sharply down

Just one year ago, New York City officials were celebrating the lowest number of fire fatalities the city had ever seen in over 100 years. It was the largest number of fatalities in a single fire in

States make headway on opioid abuse

In Massachusetts and Rhode Island partial year estimates for 2017 show drops of 10 percent and 9 percent respectively in overdose deaths. Massachusetts was the first of what are now many states that

Watch today’s SpaceX launch live right here at 12:30 PM

SpaceX might have some seriously grand plans for the near future of its rocket program, but until the world s most powerful rocket is ready to head skyward, it s business as usual at the commercial

Palatine boy scouts send science experiment into space via SpaceX rocket

A SpaceX rocket that launched Monday toward the International Space Station is carrying an experiment from a boy scouts troop in Palatine.

Adsense

Loading...
Oxwall: 1.8.4 (10800) Page: 0.267s | 14.00 MBMB Request: BLOGGER_CTRL_Blogger::index Components: 20 Events: 181 Database: 76qrs | 0.101s CLEAR CACHE