en

News

  • Save this on Delicious
  • Buffer
«    1 2 3 4 5 6 7    »

CZYLI WAKACYJNA MISJA SPECJALNA DLA CAŁEJ RODZINY
Dzieci, młodzież i ich rodziców zapraszamy do udziału w zwariowanej akcji, która odbędzie się w sobotę, 21 lipca, o godz. 11.00 w gdańskim Multikinie.
Zabawa oparta jest na  fabule Rayman Szalone Kórliki (Rayman Raving Rabbids), jednej z ulubionych gier w swej grupie na świecie. Świetnie bawią się przy niej nie tylko dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat, ale także ich starsze siostry i mamy, co nie powinno dziwić nikogo, kto poznał  urocze, acz psotne kórliki.

Pomocy każdego uczestnika w walce z tymi niesfornymi stworkami potrzebuje Rayman, sympatyczny mieszkaniec bajkowego Świata Snów.

Aby włączyć się do misji specjalnej nie jest wymagane ani doświadczenie, ani żadne szczególne umiejętności. Wystarczy zgłosić się do specjalnie przygotowanych stanowisk, które pomogą przenieść się w czasie i przestrzeni oraz uzbroją we wszelkie niezbędne akcesoria.
Gwarantowana świetna zabawa dla całej rodziny i duża dawka humoru! W programie spotkania różnorodne dodatkowe atrakcje i niespodzianki dla dużych i małych. Zapraszamy!

Organizator spotkania: Ubisoft, jeden z największych producentów gier komputerowych na świecie, między innymi gry Rayman Szalone Kórliki (Rayman Raving Rabbids).

Data: sobota, 21 lipca br.
Godziny: 11.00 – 15.00
Miejsce: Multikino, Al. Zwycięstwa 14
Wstęp bezpłatny

 

O firmie:

Ubisoft jest jednym z największych producentów, wydawców oraz dystrybutorów interaktywnych produktów rozrywkowych w skali światowej. To firma, która rozwinęła się znacząco poprzez zróżnicowany i szeroki wachlarz produktów oraz partnerstw. Ubisoft posiada obecnie biura w 22 krajach oraz oferuje swoje produkty
w ponad 50 państwach na całym świecie. Celem firmy jest wyznaczanie kierunku w branży produkcji gier, dostarczając użytkownikom  produkty  na najwyższym poziomie. W roku finansowym 2006-2007 Ubisoft wygenerował sprzedaż na poziomie 680 milionów euro. Więcej o Ubisoft na http://www.ubisoftgroup.com/

 © 2007 Ubisoft Entertainment. Wszystkie prawa zastrzeżone. Na podstawie Prince of Persia® autorstwa Jordana Mechnera.  Prince of Persia, Prince of Persia The Two Thrones to nazwy zastrzeżone Jordana Mechnera w  USA i/lub innych krajach objętych licencją Ubisoft Entertainment. Rayman, Rayman Raving Rabbids, postać Raymana, Ubisoft oraz logo Ubisoft to nazwy zastrzeżone firmy Ubisoft Entertainment w USA i/lub i/lub innych krajach objętych licencją Ubisoft Entertainment. Universal Studios' King Kong movie © Universal Studios.Na licencji Universal Studios Licensing LLLP. Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

 

LucasArts oraz logo LucasArts są nazwami zastrzeżonymi Lucasfilm Ltd. © 2006 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. lub Lucasfilm Ltd. & TM zgodnie ze wskazaniami. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wyprodukowane i opublikowane przez Ubisoft Entertainment.

 

 

 

18-07-2007 14:57:00 ·

Miesięcznik „Poznaj Świat”, Bałtyckie Bractwo Źeglarzy,
Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Ggańskiego i Kulturalny Kolektyw UG

zapraszają na:

„Dni Indyjskie w Gdańsku”

19-20 maja 2007

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza

W programie:

19 maja 2007, sobota

Wydział Filologiczno-Historyczny

Uniwersytet Gdański

ul. Wita Stwosza 55

17.00 – 17.30 - Inauguracja „Dni Indii” i wprowadzenie do historii Indii  

17.30 – 19.00 - Słońce Indii -  prezentacja multimedialna Macieja Byczkowskiego

Międzynarodowy Klub Morza „Zejman”

ul. Motławska

20.00 – 21.00 - Architektura Południowych Indii – Aihole, Badami, Vijayanagar, Auroville - Magda Opic

21.00 – 21.15  - Pielgrzymka do źródeł Gangesu – prezentacja Michała Kochańczyka

21.15 – 21.45 – Pokaz tańców indyjskich - Szkoła Tańca „El Duende”

21.45 – 22.00 – Indyjskie ceremonie weselne – Beata Kirkor

20 maja 2007, niedziela

Wydział Filologiczno-Historyczny

Uniwersytet Gdański

Gdańsk, ul. Wita Stwosza 55

17.00 – 17.45  - „Taniec Bogów” - tradycje widowisk obrzędowych Thejjam z południowych  Indii – film Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika

17.45 – 18.30 – „Taniec Bogów” - wykład Krzysztofa Renika

Międzynarodowy Klub Morza „Zejman”

Gdańsk, ul. Motławska

19.  00 – 20.00 - Smaki Indii – degustacja tradycyjnych potraw indyjskich

20.00 – 21.00 - ”Himalajska pielgrzymka” - film Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika

21.  00 – 22.00 - koncert gongów - Robert Usewicz

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna Macieja Byczkowskiego
„Słońce Indii” we Foyer Wydziału Filologiczno - Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Organizatorzy: Bałtyckie Bractwo Źeglarzy, Akademickie Centrum Kultury UG, Kulturalny Kolektyw UG 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Patronat medialny: „Poznaj Świat”, „Gazeta Wyborcza”, Radio Gdańsk

Sponsorzy: Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdańsk

 

 

17-05-2007 12:52:00 ·

Zatrzymaj chwilę

Gimnazjum Nr 19 w Gdańsku było organizatorem międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Morskie wspomnienia”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, należących do Gdańskiego Programu Edukacji Morskiej.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem była nauczycielka geografii pani Barbara Bielenkiewicz, wspomagał ją przygotowujący wystawę nadesłanych prac, członek jury, nauczyciel plastyki Rafał Hinz.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 szkół. Każda z nich przesłała po 5 najlepszych zdjęć wyłonionych w szkolnych etapach konkursów.

Tematyka zdjęć oscylowała wokół akcentów morskich. Zdjęcia ukazywały morze, jego faunę i florę, spacery brzegiem morskim, żeglowanie, morskie krajobrazy.

Wybrano najciekawsze prace fotograficzne i nagrodzono ich autorów.

Dla zwycięzców ufundowano nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca oraz dyplomy za prace wyróżnione.

Nadesłano wiele pięknych, dojrzałych artystycznie prac. Zachwycały ciekawym ujęciem tematu i techniką. Niosły przesłanie ważne dla naszej szkoły – ocal piękno chwili, zatrzymaj się, wrażliwy na otaczającą naturę, dostrzegaj jej piękno, chroń ją dla siebie i przyszłych pokoleń. Powstały zamknięte, zaklęte w migawce wspomnienia, ulotne wrażenia morskiego piękna.

Uwrażliwienie na problemy środowiska naturalnego, ukierunkowanie na życie aktywne i twórcze było istotą tego konkursu. Dla Barbary Bielenkiewicz niezmiernie ważne było zainteresowanie młodego człowieka tematyką morską, wzbudzenie w nim pasji. Dla Rafał Hinza merytoryczna forma każdej pracy, zgodna z programem i wartością.

Bogactwo ujęć tematu zadziwiło jury. W jego składzie znalazł się również przedstawiciel Urzędu Miasta Andrzej Radomski z Referatu Sportu. Uroczysty finał konkursu odbył się 30 listopada 2006 roku o godzinie 15.00 w naszym gimnazjum. Uczestniczył w nim zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Jerzy Jasiński.

Nagrody przydzielono w dwóch kategoriach:
SZKOŁY ŚREDNIE
I MIEJSCE: Stanisław Łuszcz (VIII LO)
II MIEJCE: Ewa Roszak (XIX LO)

SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA
I MIEJSCE: Dominik Stefaniak (Gdańskie Gimnazjum „Lingwista”)
II MIEJCE: Paweł Skrzynecki (Gimnazjum Nr16)
III MIEJCE: Paulina Frankowska (Gimnazjum Nr19)


Przyznano również 12 wyróżnień.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!

Dyrekcja i Nauczyciele

Gimnazjum Nr 19 w Gdańsku.


16-12-2006 12:39:00 ·
Po konferencji prasowej w Gimnazjum Nr 2 w dniu 3 listopada Zastępca Prezydenta Katarzyna Hall powiedziała dziennikarzom: „Nauczanie oparte na strachu i karach odbiera młodym ludziom radość, która zawsze powinna towarzyszyć zdobywaniu wiedzy. Lata szkolne są często najpiękniejszym wspomnieniem z dzieciństwa. Byłam uczennicą tej szkoły. Spotkałam tu kilku wspaniałych nauczycieli. To dzięki ich postawie zapragnęłam zostać nauczycielką. Bardzo ważny jest pozytywny związek emocjonalny ucznia ze szkołą. Wykonywanie zawodu nauczyciela straciłoby dla mnie sens, gdyby miało polegać w głównej mierze na wpajaniu uczniom uczucia lęku przed pójściem do szkoły”.
21-11-2006 12:29:00 ·
 Program nowej jakości i rozwijania możliwości uczniów w Gimnazjum Nr 2.

Z Andrzejem Bornem, pełniącym obowiązki dyrektora w Gimnazjum Nr 2, rozmawia Emma Popik


Jak się panu pracuje?

Trudno jest pełnić obowiązki dyrektora, gdy się cały czas wraca do wydarzenia, które miało miejsce 20 października.

A kto wraca?

Choćby kuratorium, które potrzebuje określonych dokumentów. W rozmowach ze mną, w zapytaniach.

Dlaczego się pan zdecydował zostać dyrektorem tej szkoły?

Nie miałem argumentów przeciwnych decyzji. Mam odpowiednie kwalifikacje do zarządzania placówką oświatową. Ukończyłem studia podyplomowe Organizacji i Zarządzania Oświatą na Politechnice Gdańskiej w roku 2002. Od roku pracuję w tej szkole, poznałem podstawowe potrzeby uczniów i nauczycieli.

Mam wiedzę o osiągnięciach szkoły i kierunkach zmian, jakie należy przeprowadzić. Prowadząc przez 13 lat szkołę Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku, zdobyłem potrzebne doświadczenie.

Czy wziął pan pod uwagę sytuację w szkole?

Uznałem, że właśnie sytuacja, jaka się wytworzyła, wymaga natychmiastowego podjęcia decyzji i wyrażenia zgody na objęcie stanowiska dyrektora. Zadałem sobie pytanie, czy jestem w stanie rozwiązać ten problem. Odpowiedziałem: Tak!

Jakie więc zamierza podjąć pan działania?

Zechcę rozmawiać z młodzieżą, aby dojść do czytelnych ustaleń.

Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie są zasady zachowania aprobowane przez wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Rozumiemy, że mają problemy i mogą liczyć na naszą dobrą wolę, ale muszą pokazać, że im również zależy na tym, aby być dobrze przygotowanym do dorosłości. Chciałbym, aby zaakceptowali działania, które doprowadzą ich do odniesienia sukcesu.

O jaki sukces panu chodzi?

Chciałbym, żeby uwierzyli, że są wartościowymi ludźmi i mogą rozwijać i wykorzystać swoje możliwości. Trzeba ich dowartościować, bo przypuszczam, że niektórzy nie wierzą w swoje możliwości.

Co jest dla nich trudne?

Choćby mówienie powszechnie aprobowanych językiem.

Jakimi metodami chce pan to zmienić?

W szkole jest dwóch pedagogów i psycholog. Grono pedagogiczne dobrze ze sobą współpracuje i są tu doświadczeni nauczyciele.

Jakie są mocne strony tej szkoły?

Szkoła ma bardzo bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Dziennie są cztery godziny zajęć sportowych. Działają koła przedmiotowe. Aktywnie działa Towarzystwo Przyjaciół Sportu, które ma rozeznanie w środowisku lokalnym. Muszę podkreślić, że wielu chłopców, którzy sprawiali trudności wychowawcze, jest pod skrzydłami tego stowarzyszenia. Towarzystwo korzysta z naszych obiektów sportowych. Uczniowie mają tam wspaniałą opiekę. Wspólnie ze szkołą TPS prowadzi również działalność charytatywną, i to na dużą skalę. Przygotowujemy się do imprezy „Gwiazdka z nieba nad Siedlcami”, podczas której rozdamy 250 paczek potrzebującym. Zajęcia sportowe są ważne dla wielu uczniów, ponieważ są formą spędzenia czasu wolnego i umożliwiają im osiągnięcie sukcesu.

Zamierza pan rozwijać sport w tej szkole?

Tak. Istnieje zależność pomiędzy nauką a czynnym wypoczynkiem. Klasy dobrze się uczące, są aktywne i w sporcie. Rozgrywki sportowe scalają grupę i uczą zasad uczciwej walki.

Co jeszcze chce pan zmienić?

Wzbogacić stan posiadania szkoły w pomoce audiowizualne, programy multimedialne, techniczne środki nauczania. Zastanawiam się nad założeniem radiowęzła, być może kółka dziennikarskiego.

Czy ta szkoła może być oparciem dla środowiska?

Jest oparciem, mówię to z pełną odpowiedzialnością. Działające koło wolontariuszy, skupiające ok. 130 uczniów, otrzymało w roku 2005 Nagrodę Samarytanina, przyznawaną przez CARITAS. Stołówka szkolna pomaga potrzebującym. Szkołę wspierają i odwiedzają absolwenci. Szkoła jest tak usytuowana w dzielnicy, że każdy musi ją codziennie minąć. Skoro jest to jego szkoła, nie przechodzi obok obojętnie. Liczę na pomoc środowiska.


Na zdjęciu: Szkolne koło wolontariuszy

21-11-2006 12:29:00 ·
Inicjatywa ma na celu dążenie do wzrostu zainteresowania sektorem artystyczno-kulturalnym i dziedzictwa narodowego. Skierowana dla ludzi, studentów na kierunkach manualnych i środowisk artystyczno - kulturalnych w tym twórców, artystów, amatorów, hobbystów, miłośników, pasjonatów sztuki i dzieci ze zdolnościami manualnymi z całej Polski. Ludzi zainteresowanych działaniami artystycznymi ( teatr, muzyka, grafika, fotografia, malarstwo, rzeźba, kino, sztuka, film, poezja ) osób o różnym wieku, doświadczeniach i drogach życiowych.

Inicjatywa łączy autorów, twórców, organizatorów, organizacje, stowarzyszenia, ośrodki i obiekty: teatry, galerie, kawiarnie, kluby... czyli wszystkie miejsca gdzie organizować można wernisaże, wystawy, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Inicjatywa nie tylko promuje sztukę i kulturę ale aktywnie pomaga w nawiązywaniu współpracy twórca - organizator - obiekt - media. Przedstawia bezstronny punkt widzenia, myśli, słów i uczuć osób tworzących te wydarzenia w Polsce. Anioł Sztuki to osoba ( artysta ) wyjątkowy, unikalny, jedyny w swoim rodzaju, którego twórczość jest lekka lecz bardzo dopracowana, uskrzydlająca wręcz pracę i sztukę, napełniająca serce niewysławione radością, refleksją, uczuciem szczęścia i utraconym rajem. Anioł sztuki to także opiekun, promotor i aktywny uczestnik życia kulturalnego. Aniołów łączy przekonanie, że w sztuce niezwykle ważna jest otwartość dla ludzi i komunikatywność, wizja i przesłanie autorów by rodziła u każdego człowieka ziarenko twórczości, zachęcając także odbiorców do współtworzenia, a nie tylko jej konsumowania. I ty możesz zostać Aniołem Sztuki. Możesz dołączyć do skrzydlatej armii już teraz, pokaż swoją postawą, swoim słowem, swoją myślą, że nie jesteś obojętny na to co dzieje się w okół Ciebie, na to co wzrusza i zachwyca wielością barw,dźwięków i kształtów. Stań się Stróżem, czuwaj i dawaj. Dodaj skrzydeł swojej wyobraźni i pozwól jej wzlecieć! Jeśli więc chcecie się podzielić swoją twórczością lub wiecie o czymś, co zainteresuje innych, zostańcie Aniołami :) więcej na http://www.wygrzeb.com
10-11-2006 16:59:00 ·
W serwisie Noclegowo.pl tylko do końca tego roku właściciele hoteli, pensjonatów, agroturystyki czy kwater prywatnych mogą bezpłatnie dodać swój obiekt do bazy!
Zbliża się sezon zimowy, sylwester... Może warto pomyśleć o promocji swojego obiektu?!
Dlaczego Noclegowo.pl?
 * szczegółowy opis obiektu,
 * aż 6 zdjęć,
 * link do strony www Państwa obiektu,
 * piktogramy symbolizujące udogodnienia,
 * ludzie jeszcze łatwiej do Państwa trafią,
 * to wszystko BEZPŁATNIE!
Dodaj obiekt już teraz - http://www.noclegowo.pl/page/rejestracja/
30-10-2006 07:24:00 ·

Oryginalny głos we współczesnej literaturze brytyjskiej, 16 – 23 października 2006, Organizatorzy: British Council i Biblioteki Brytyjskie w ramach programu Faces & Places – New British Writing
„Zarówno krawaciarze jak i ludzie z tatuażem na twarzy przychodzą posłuchać moich czytanek” – Niall Griffiths o sobie


Niall Griffiths, jeden z najciekawszych głosów we współczesnej literaturze brytyjskiej znany jest z opisu społeczności żyjących na prowincji, przedstawiając błyskotliwie ich styl życia oraz język, którym się posługują. Zdobył uznanie czołowych pisarzy i krytyki brytyjskiej.

Niall Griffiths urodził się w Liverpoolu w roku 1966, obecnie mieszka i pracuje w Aberystwyth. Autor powieści: Grits (2000), historii narkomanów i włóczęgów żyjących na terenach wiejskich w Walii; Sheepshagger (2001) – opowiadająca o Ianto, dzikim chłopcu z gór; Kelly & Victor (2002); Stump (2003), które niedawno zdobyło dwie nagrody za książkę roku w Wielkiej Brytanii, oraz Wreckage (2005) – fascynująca kontynuacja Stump. Najnowsza powieść autora – Runt – ukaże się w tym roku. Grits zostało zaadaptowane dla telewizji, a Kelly & Victor i Stump są filmowane. Niall Griffiths jest także recenzentem literackim i autorem sztuk radiowych.

 

Spotkania z czytelnikami:

 

16.10, godz. 17.00 – Katowice, British Library, Pl. Sejmu Śląskiego 1

17 10, godz. 18.00 – Warszawa, Aurora, ul. Dobra 33/35

18 10, godz. 17.00 – Lublin, British Library, ul. Zuchów 2

19 10, godz. 18.00 – Łódź, British Library, Pl. Wolności 2

20 10, godz. 17.00 – Toruń, British Library, ul. Moniuszki 16/20

23 10, godz. 18.00 – Gdańsk, British Library, ul. Ogarna 27

 

Dodatkowe informacje:

 

Faces & Places – New British Writing - program literacki British Council Poland, prezentujący polskim czytelnikom wielu autorów i artystów brytyjskich – zarówno uznanych, jak i nowe talenty literackie, jak np: Tash Aw czy Gautam Malkami.

 

_________________________________________________________________________________________

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia nawiązywanie kontaktów oraz wymianę pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami.

http://www.britishcouncil.pl/

22-10-2006 11:24:00 ·
Malarski cykl Anny Orbaczewskiej-Niedzielskiej „Emocje Prawdziwe” inspirowany jest sportową fotografią prasową oraz malarstwem dawnym, w szczególności malarstwem sakralnym. Jest swoistym poszukiwaniem prawdziwych emocji w otoczeniu audiowizualnym oraz w przekazie medialnym. W ten sposób powstał projekt transpozycji malarskiej sfotografowanych zawodników – bohaterów fotoreportażu sportowego. Fotografie te, jak żadne inne w przekazie prasowym, charakteryzuje prawda o ludzkich emocjach; zatrzymane w kadrze gesty, twarze sportowców stały się dla artystki bezpośrednim źródłem wiedzy o skrajnych emocjach: od euforii poprzez gniew, cierpienie, rezygnację.

Przetransformowanie zarejestrowanego obrazu na język malarski przyczynia się w przypadku tego cyklu do uwznioślenia tematu. Wyrwani z kontekstu sportowego sparingu zawodnicy powtarzają gesty, układy i pozy bohaterów biblijnych z najsłynniejszych obrazów malarstwa sakralnego. Właśnie to zestawienie współczesnej fotografii sportowej z ikonografią malarstwa sakralnego tworzy wyjątkową aurę mistycyzmu wokół prezentowanych prac. Omawiany cykl, pomyślany jako projekt dotyczący poszukiwania prawdy o ludzkich emocjach, stanowi sugestywną odpowiedź tradycyjnej sztuki na zalewającą nas produkcję popkultury.                                               

Kurator: Karolina Grabowicz   

                                                                                                                                                                                      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Wystawa czynna do 19.11.06 od wtorku do niedzieli w godz.12.00-18.00!!!
22-10-2006 11:16:00 ·

Jubileuszowa wystawa pamiątek i ciekawostek obrazująca 85–letnią historię Orbisu

Jak zmieniało się logo Orbisu? Jacy artyści byli autorami firmowych plakatów?

Jak wyglądał popularny orbisowski kalendarzyk z rysunkami Gwidona Miklaszewskiego? Orbis zaprasza w jedyną w swoim rodzaju podróż: szlakiem pamiątek, zdjęć i dokumentów obrazujących barwną historię znanej każdemu Polakowi firmy, która w tym roku świętuje jubileusz 85-lecia.

 85 lat temu 26 kwietnia 1920 roku grupa lwowskich pasjonatów i przedsiębiorców zarejestrowała spółkę Polskie Biuro Podróży „Orbis”. Była to jedna z pierwszych dziesięciu tego typu placówek na świecie. Początkowo biuro zajmowało się głównie sprzedażą biletów kolejowych, rezerwacją noclegów i organizacją turystyki w regionie przedwojennej Małopolski. Niecałe dziesięć lat później Orbis posiadał 30 placówek w całym kraju, organizował wycieczki krajowe i zagraniczne. Dzisiaj jest największą grupą hotelowo-turystyczną w Europie Centralnej.

Jako jedna z najstarszych polskich firm, przez 85 lat Orbis dzielił los Polski i Polaków, starając się na każdym etapie swej historii sprostać kolejnym wyzwaniom. Historię tych wyzwań obrazuje jubileuszowa wystawa pod hasłem „Razem w podróży od 85 lat”.

 Tym razem Orbis zaprasza w podróż, jakiej jeszcze nigdy nie oferował: podróż w czasie, do początków, szlakiem pamiątek przeszłości. Ekspozycja gromadzi zdjęcia, plakaty, reklamy, broszury, gadżety, które przez 85 lat budowały wizerunek Orbisu w oczach Polaków i zagranicznych gości, dla których kontakt z biurem był nierzadko pierwszym spotkaniem z Polską: od przedwojennego poradnika „Jak podróżować tanio i wygodnie” po znane kieszonkowe kalendarzyki z rysunkami Gwidona Miklaszewskiego. W ten sposób powstała unikatowa kolekcja wspomnień, dokumentów i śladów przeszłości. Nie jest jednak zamknięta i każdy, kto podróżował z Orbisem może się podzielić swoimi pamiątkami. Dla tych, których eksponaty zostaną wykorzystane przewidziano nagrody.

Zainteresowani proszeni są o kontakt pod numerem 22 622 89 45.

Pierwsza wystawa była prezentowana w lipcu ubiegłego roku w stołecznym hotelu Novotel Warszawa Airport. Potem wystawa gościła w hotelach: Mercure Hevelius Gdańsk, Mercure Poznań, Mercure Kasprowy Zakopane, Mercure Opole, Skalnym w Karpaczu, Patria w Częstochowie. Obecnie od 22 sierpnia do 30 września będzie można ją zobaczyć w hotelu Novotel Gdańsk Marina. Ukoronowaniem ekspozycji będzie publikacja jubileuszowego albumu dokumentującego 85 lat działalności Orbisu na polskim rynku usług turystycznych i hotelowych.

 Dodatkowe informacje na temat wystawy i obchodów 85-lecia firmy można znaleźć na stronie www.orbis.pl/85lat

 Wystawa “Orbis – Razem w podróży od 85 lat”.

22 sierpnia – 30 września, Hotel Novotel Gdańsk Marina, ul. Jelitkowksa 20.

Wstęp wolny
22-08-2006 14:32:00 ·
«    1 2 3 4 5 6 7    »
  • Save this on Delicious
  • Buffer

News

Coarse words and new thinking

As is often pointed out, coarse or profane language usually represents an outburst of emotion, not careful reason. The president of the United States recently used coarse language while discussing im

Spy suspect s arrest: What motivates turncoats?

Recommended: How much do you know about China? As for geopolitics, the US is now aware that China has developed a full spectrum intelligence capability. “I don’t think this should be seen as someth

The U.S. Has Cut Half of Its Aid to Palestinian Refugees Pending U.N. Reform

The U.S. is the largest donor to the agency that supports millions of Palestinian refugees

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Despite tragic blaze, New York s fire fatalities are sharply down

Just one year ago, New York City officials were celebrating the lowest number of fire fatalities the city had ever seen in over 100 years. It was the largest number of fatalities in a single fire in

States make headway on opioid abuse

In Massachusetts and Rhode Island partial year estimates for 2017 show drops of 10 percent and 9 percent respectively in overdose deaths. Massachusetts was the first of what are now many states that

Watch today’s SpaceX launch live right here at 12:30 PM

SpaceX might have some seriously grand plans for the near future of its rocket program, but until the world s most powerful rocket is ready to head skyward, it s business as usual at the commercial

Palatine boy scouts send science experiment into space via SpaceX rocket

A SpaceX rocket that launched Monday toward the International Space Station is carrying an experiment from a boy scouts troop in Palatine.

Adsense

Loading...
Oxwall: 1.8.4 (10800) Page: 0.103s | 2.00 MBMB Request: NEWS_CTRL_News::index Components: 16 Events: 183 Database: 99qrs | 0.041s CLEAR CACHE