en

News

  • Save this on Delicious
  • Buffer
«    1 2 3 4 5 6 7 8    »

Na wyrwę

18 czerwca, po południu przy ulicy Cebertowicza nieznany sprawca wyrwał przechodzącej chodnikiem kobiecie torebkę z ręki.

- Sprawca złapał poszkodowaną, zaczął szarpać za torebkę, aż wyrwał ją z rąk kobiety. W środku były dokumenty, klucze, portfel z pieniędzmi – informuje sierżant Tomasz Kacprzak, z Komisariatu Policji w Gdańsku Oruni.

Skradzionych przedmiotów nie udało się odzyskać. Jak dodaje sierżant Kacprzak w czerwcu policjanci z Oruni złapali 28 bandytów, wśród nich byli sprawcy rozbojów. Specjaliści od kradzieży torebek i telefonów komórkowych metodą „na wyrwę”.

Rozbój na klatce schodowej

Dwaj gdańszczanie 31-letni Marek B. i 27-letni Tomasz M. wpadli w ręce policji po tym jak dokonali rozboju na pracownicy kolektury totalizatora. Do zdarzenia doszło 19 czerwca. Po godzinie 19.00 poszkodowana wracała z mężem z pracy. Małżeństwo miało przy sobie torbę z całodziennym utargiem i losami loterii pieniężnej totolotka. Przed wejściem do klatki schodowej do mieszkania na Chełmie zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn. Sprawcy oszołomili poszkodowanych gazem, a następnie zabrali torbę z utargiem. W pościg za złodziejami ruszyła policja. Młodszy ze sprawców, Tomasz M. zabarykadował się w swoim mieszkaniu na Oruni. Policjanci musieli wezwać do pomocy Straż Pożarną. Strażacy wyważyli okno i tą drogą funkcjonariusze dostali się do mieszkania. Skradzioną torbę wraz z zawartością udało się odzyskać.

Sprawcy podejrzewani są także o inne napady, min: na aptekę i zakłady bukmacherskie. Za każdym razem działali w kominiarkach i zastraszali swoje ofiary narzędziem przypominającym broń. Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policyjna statystyka

W czerwcu w rejonie patrolowanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Gdańsku Oruni, w tym na Chełmie odnotowano łącznie 168 zdarzeń. W tym aż 40 zdarzeń wydarzyło się na terenie ulic Chałubińskiego i Jabłońskiego na Chełmie, a 28 miało miejsce na ulicach Dragana, Witosa i Cieszyńskiego. Policjanci odnotowali, m.in.:

- 37 włamań do samochodów

- 5 włamań do mieszkań

- 8 rozbojów

- 10 kradzieży pojazdów

- 2 kradzieże na „wyrwę”

- 2 kradzieże rowerów

- złapano 4 młodych ludzi posiadających narkotyki

Statystycznie najwięcej zdarzeń ma miejsce w piątki i środy, nad ranem.

(mag)

 

03-08-2007 10:46:00 ·

 

Z notatnika dzielnicowego

Odurzające tabliczki

Trzej mężczyznom zatrzymanym 1 grudnia na Chełmie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy z komisariatu w Gdańsku Oruni podczas rutynowej kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali do kontroli golfa, którym jechali Marcin K., Jakub K. i Artur W. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie kontrolujących. Policjanci znaleźli ukryte pod fotelem dwie sprasowane tabliczki haszyszu, z których to można wydzielić około 2500 porcji dilerskich narkotyku oraz wagę elektroniczną. Towar został zabezpieczony, a mężczyźni trafili do aresztu. Marcin K., Jakub K. i Artur W. byli już wcześniej znani policji m.in. za posiadanie narkotyków, udział w rozbojach i dokonywanie kradzieży.

Kierowcy z promilami

Dwa lata pozbawienia wolności to kara, która może spotkać kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. W nocy z 10 na 11 grudnia policjanci z komisariatu w Gdańsku Oruni zatrzymali do kontroli 26-letniego Henryka M, który kierował maluchem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,2 promila. Tej samej nocy przy ulicy Jabłońskiego funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 31-letni Tomasz L. jechał nissanem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,62 promila. Obaj zatrzymani spędzili noc w policyjnej izbie zatrzymań. Za prowadzenie pojazdów po pijanemu odpowiedzą przed sądem.

Amator kradzionej czekolady

14 grudnia policjanci z I Komisariatu Policji w Gdańsku Oruni zatrzymali mężczyznę, który na jednej z chełmskich stacji benzynowych ukradł czekolady o wartości 300 zł. Zatrzymany to osiemnastoletni Andrzej P. 12 grudnia sprawca ze stacji benzynowej ukradł 20 tabliczek czekolady różnych marek, wszystkie z orzechami laskowymi. Dwa dni później mężczyzna znowu przyszedł na stację i wybierał czekolady, tym razem o różnych smakach. Złodziej czekolady został rozpoznany przez jednego z pracowników stacji. Pracownicy zatrzymali mężczyznę i natychmiast wezwali policję. Andrzej P. miał pod kurtką 16 czekolad. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Na dodatek okazało się, że nastolatek ma już do obycia karę za posiadanie narkotyków.

(mag)

 

18-02-2007 10:34:00 ·

Z notatnika dzielnicowego

Złodzieje czterech kółek

Koniec starego i początek nowego roku upłynął zdecydowanie pod znakiem kradzieży aut. Mniej za to było włamań do mieszkań.

Amatorzy cudzej własności nie próżnowali. Szczególnie, jeśli chodzi o pojazdy.


Kradzieże samochodów

W nocy z 18 na 19 grudnia ub.r. sprzed bloku przy ul. Gospody 15 złodzieje o nieustalonej do tej pory tożsamości ukradli samochód marki Volkswagen Passat. Kolejny VW Passat, tym razem w wersji kombi, padł łupem złodziei 23 grudnia, po południu, również na ul. Gospody 15. Na jeszcze jednego Passata, zaparkowanego przy ul. Gospody 6, chcieli się połakomić bandyci wieczorem 4 stycznia. Tym razem skończyło się na usiłowaniu kradzieży.

Pod osłoną nocy działali bandyci, którzy z 28 na 29 grudnia z ul. Sztormowej 7 odjechali skradzionym autem marki Audi 100. Mrok sprzyjał również złodziejom, którzy nocą z 6 na 7 stycznia z ul. Subisława 23 ukradli samochód Skoda Fabia.


Włamania do aut

Nie próżnowali również włamywacze. Nocą z 19 na 20 grudnia, na ul. Szyprów 2, włamali się do samochodu Opel Astra i ukradli poduszki powietrzne. Zaś w nocy z 28 na 29 grudnia na ul. Subisława 23 nieznani sprawcy dostali się do wnętrza pojazdu i obrabowali samochód Alfa Romeo.


Włamania do piwnicy...

Wciąż nie ustaje plaga włamań do piwnic. Do takiego zdarzenia doszło w bloku przy ul. Rybackiej 7. Natomiast nocą z 14 na 15 grudnia, funkcjonariusze przymorskiego komisariatu odnotowali włamanie do piwnicy w budynku przy ul. Orłowskiej 5.


... i do mieszkania

Policjanci w okresie świąteczno-noworocznym otrzymali tylko jedno zgłoszenie w sprawie włamania do mieszkania. Do zdarzenia doszło podczas nieobecności lokatorów z 1 na 2 stycznia tego roku, w budynku przy ul. Gospody 5.


Kieszonkowcy w akcji

Jak zwykle dali o sobie znać także kieszonkowcy. Po południu, 20 grudnia, na terenie sklepu „Grosz” doszło do kradzieży portfela na szkodę jednego z klientów. Inny mężczyzna padł ofiarą złodziei dnia 29 grudnia, na targowisku miejskim przy ul. Subisława. Bandyci ukradli mu portfel w „biały dzień”, pomiędzy godz. 12.00 a 13.00.


Spokojny Sylwester

W miarę spokojnie upłynęła za to na Źabiance noc sylwestrowa. Służby nie odnotowały sygnałów o poważniejszych incydentach.

(drako)06-02-2007 10:43:00 ·

Plaga kradzieży w piwnicach

„Pracowici” sąsiedzi

Policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na Chełmie zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży czteroosobową grupę włamywaczy do piwnic. Mężczyźni okradali piwnice swoich sąsiadów.

Najmłodszy złodziej miał 20 lat, najstarszy 57. Z piwnic wynosili przede wszystkim rowery i narzędzia elektryczne. Włamywali się do piwnic w pobliskich blokach, albo okradali piwnice sąsiadów mieszkających drzwi w drzwi.

Zdaniem policji szczytem bezczelności było przeniesienie skradzionego roweru z piwnicy na piętro do mieszkania jednego z włamywaczy. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Zatrzymani byli już notowani za wcześniejsze kradzieże. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

- Średnio w miesiącu mamy po kilka zgłoszeń włamań do piwnicy na Chełmie, ale wielu poszkodowanych wcale nie interweniuje na policji – mówi sierżant Tomasz Kacprzak z Komisariatu Policji w Gdańsku Oruni. – Często sprawcami są sąsiedzi poszkodowanych, którzy albo doskonale wiedzą co sąsiad trzyma pod kłódką, albo włamują się na chybił–trafił licząc na dobry zysk.

Przed włamaniem nie chroni ani kłódka, ani kraty w przejściach piwnicznych między klatkami. Metalowe zabezpieczenia są łatwe do przepiłowania i przecięcia.

- Najczęściej nie udaje się złapać sprawców włamań do piwnic. Dlatego nie warto trzymać w tych pomieszczeniach rzeczy drogich, które są dla nas wartościowe. Szczególnie popyt jest na rowery i sprzęt elektryczny, wszelkiego rodzaju wiertarki, pilarki, spawarki – dodaje sierżant Kacprzak.

O nagminnych włamaniach do piwnic wiedzą władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Chełm”. Na tablicach ogłoszeń w siedzibie spółdzielni czasem można znaleźć ogłoszenie o poszukiwaniu skradzionego roweru. Poszkodowani często sugerują, że złodziejem jest sąsiad z bloku.

- Co może zrobić spółdzielnia? Na pewno trzeba podjąć działania prewencyjne, co jest sprawą dość trudną, bo sprawcami są osoby z bloków sąsiednich lub mieszkańcy z tej samej klatki – twierdzi Piotr Wilczewski, prezes SM „Chełm”. - Zwracaliśmy się już do policji i straży miejskiej o patrole piwnic, ale to też są półśrodki. Z mentalnością ludzi i brakiem kultury trudno wygrać. Dużą rolę do odegrania mają tu przede wszystkim sami lokatorzy. Dopóki będzie przyzwolenie społeczne na pewne zachowania, a sąsiad nie wskaże sąsiada, to takie rzeczy będą się działy nadal.

(mag)

01-02-2007 09:13:00 ·

Z notatnika DZIELNICOWEGO

Włamywacze zatrzymani

Dwaj gdańszczanie podejrzani o dokonywanie kradzieży w mieszkaniach na osiedlu Chełm zostali, 13 listopada, zatrzymani przez policjantów z komisariatu w Gdańsku Oruni. Policja ustaliła, że złodzieje działali niezależnie. Jeden z nich to 17-letni Oskar K., który według ustaleń, w okresie od 31 lipca do 08 listopada tego roku okradał mieszkania na parterze. Sprawca dostawał się do środka przez uchylone okno lub wybicie szyby. Z mieszkań zabierał głównie pieniądze, biżuterię, sprzęt komputerowy, telefony komórkowe. Skradzione przedmioty zastawiał w lombardach lub ofiarowywał swojej konkubinie. W mieszkaniu jego przyjaciółki, 22-letniej Doroty K., policjanci znaleźli perfumy i biżuterię pochodzącą z kradzieży. Kobiecie postawiono zarzut paserstwa, a prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny. Oskar K. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Drugi z zatrzymanych sprawców to 23-letni Piotr K, który okradł trzy mieszkania w blokach na Chełmie. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 20 tysięcy zł. Zabierał przede wszystkim biżuterię i aparaty cyfrowe. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Piotr K. był już wcześniej karany za kradzieże.

 

Śmiertelne potrącenie

15 listopada około godziny 14.30 na ulicy Armii Krajowej mężczyzna o nieznanej tożsamości wtargnął na jezdnię prosto pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki Scania. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Zwłoki pieszego przekazano do ZMS. Funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący pojazdem Andrzej D. był trzeźwy. Pojazd zabezpieczono do dyspozycji biegłego. Policja ustala dane osobowe potrąconego na śmierć mężczyzny.

Kolizyjne promile

19 listopada o godzinie 17.30 kierowca samochodu marki opel kadet jadąc ulicą Witosa uderzył w jadący przed nim samochód osobowy marki golf. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący oplem 24-letni Mariusz W. był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Sprawca kolizji noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Jego pojazd zabezpieczono na parkingu policyjnym. Za spowodowanie wypadku i jazdę po pijanemu mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(mag)

 

01-02-2007 09:13:00 ·

Z notatnika dzielnicowego

Włamywacze w akcji

Zmniejszenie liczby kradzieży aut odnotowali w ciągu minionych tygodni funkcjonariusze policji na terenie Źabianki. Nie obyło się za to bez włamań – do mieszkań, samochodów i pomieszczeń gospodarczych.

Zazwyczaj prawdziwą plagą, która nęka nasze osiedle, są kradzieże samochodów i ich wyposażenia. Tego rodzaju zdarzeń, nawet w krótkim okresie, czasami odnotowuje się nawet kilkanaście. Tym razem było lepiej...

Kradzieże samochodów

W omawianym okresie policjanci przyjęli zgłoszenia o dwóch kradzieżach aut. Pierwszy pojazd – samochód marki Skoda Fabia – złodzieje uprowadzili w nocy z 24 na 25 października spod bloku przy ul. Rybackiej 7. Drugi natomiast – również pod osłoną nocy, z 9 na 10 listopada, sprzed budynku przy ul. Pomorskiej 90. Tym razem skradzionym wozem okazał się Fiat Panda.

Ukradli kółka i poduszkę

To nie oznacza, że bandyckie zakusy na cudzą własność całkowicie uształy. W nocy z 24 na 25 października na ul. Wejhera 7 doszło do włamania do Opla Corsa. Złodzieje o nieustalonej do tej pory tożsamości ukradli poduszkę powietrzną. Natomiast nocą z 30 na 31 października na ul. Orłowskiej 11 włamano się do Peugeota Partnera. Rankiem, 5 listopada – pomiędzy godz. 6.00 a 7.30 - na ul. Wejhera 3 bandyci ukradli dwa koła od samochodu Opel Astra. A nocą z 9 na 10 listopada zgłoszono włamanie do Volkswagena Golfa.

Włamania

Po południu, 22 października, pod nieobecność lokatorów, którzy wyszli z mieszkania pomiędzy godz.17.00 a 22.00, włamano się do lokalu przy ul. Pomorskiej 90.

Natomiast 24 października w bloku przy ul. Gdyńskiej 5 odnotowano włamanie do piwnicy. Z kolei 6 listopada, pomiędzy godz.12.00 a 14.00 w budynku przy ul. Subisława 23, bandyci sforsowali zabezpieczenie zabudowy klatki schodowej i dostali się do środka. Dwa dni później – 16 listopada – w wieżowcu przy ul. Pomorskiej 22 złodzieje włamali się do wózkarni.

Rower odjechał...

Bez wiedzy i zgody właściciela odjechał rower, pozostawiony na klatce schodowej w bloku przy ul. Gospody 5. Do kradzieży doszło nocą, gdy lokatorzy już spali, z 5 na 6 listopada.

Rozbój!

Spacery po zmroku naprawdę bywają niebezpieczne. O tym przekonała się kobieta, która 27 października ok. godz. 22.00, nieopodal bloku przy ul. Wejhera 3, wracała z zakupami do domu. Została napadnięta przez dwóch nieznanych sprawców, którzy dokonali rozboju. Bandyci zrabowali ofierze biżuterię, telefon komórkowy i torbę z artykułami spożywczymi.

(drako)

 

01-02-2007 09:13:00 ·

 
Popyt na kable

W nocy z 17 na 18 września nieznany sprawca skradł kabel telefoniczny o wartości 1400 zł, na szkodę telekomunikacji.

- Kradzieże kabli ze studzienek telefonicznych i energetycznych to w ostatnim czasie prawdziwa plaga. We wrześniu zarejestrowaliśmy po kilka zdarzeń przy ulicach Cieszyńskiego i Więckowskiego. Sprawcy działają zawsze w nocy. W kilka minut rozbrajają studzienkę i wyciągają po kilkanaście metrów kabla. Straty zawsze szacowane są na 1400-1500 zł. Niewykluczone, że wszystkie kradzieże są sprawką tej samej grupy – informuje sierżant Tomasz Kacprzak, z Komisariatu Policji w Gdańsku Oruni.

Kradzież na światłach

Torebki pozostawione w samochodach na fotelu pasażera to wciąż wymarzona okazja dla złodziei. Przekonała się o tym właścicielka skody czekając na zmianę świateł na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Łostowicką. Nieznany sprawca wykorzystał czerwone światło, w kilkanaście sekund wybił boczną szybę w samochodzie i zabrał z siedzenia torebkę damską z dokumentami, portfelem i kluczami do mieszkania. Do zdarzenia doszło 2o września o godzinie 21.

- Takie sytuacje najczęściej mają miejsce przy skrzyżowaniach na ulicach dojazdowych na Chełm. Szczególnie przy Armii Krajowej, na Zaroślaku czy Łostowickiej, gdzie długo stoi się w korkach. Sprawcy bardzo szybko wypatrują ofiarę i działają w błyskawicznym tempie. Apelujemy do kierowców o to, by nie trzymać na siedzeniach żadnych wartościowych rzeczy – mówi sierżant Tomasz Kacprzak.

Zaatakował nożem znajomych

31-letni Grzegorz Sz. odpowie za usiłowanie zabójstwa. Zatrzymany 23 września br. przez policję mężczyzna jest podejrzany o zaatakowanie nożem swoich znajomych. Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 września w jednej z piwnic na Chełmie. Podejrzany Grzegorz Sz. miał zadać kilka ciosów nożem swoim kolegom. Zadając rany trafiał głównie w klatkę piersiową, a jeden z poszkodowanych mężczyzn doznał uszkodzeń wątroby, co zagrażało jego życiu. Sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Włamanie do mercedesa

Laptopa o wartości 3,5 tysiąca zł stracił właściciel mercedesa zaparkowanego przy ulicy Suchanki. Do zdarzenia doszło 26 wrzesień między 2 w nocy a 8 rano. Nieznany sprawca wybił szybę samochodu i ukradł pozostawiony na siedzeniu sprzęt.

Na wyrwę

27 września, w samo południe przechodząca ulicą Biegańskiego kobieta została okradziona metodą „na wyrwę”. Nieznany sprawca podbiegł do poszkodowanej od tyłu i zerwał jej z szyi dwa złote łańcuszki. Poszkodowana oszacowała straty na 1100 zł.

(mag)

09-01-2007 09:13:00 ·

Relacjonuje asp. sztab. Tomasz Kwiatkowski, kierownik II Rewiru Dzielnicowych Sekcji Prewencji VIII Komisariatu Policji w Gdańsku

Skradziono kołpaki

Pod osłoną nocy z ul. Dobrowolskiego z samochodu Citroen Berlingo skradziono komplet kołpaków o wartości 400 zł.

Skok do piwnicy

Nieznany sprawca dokonał włamania do piwnicy w Gdańsku przy ul. Zabłockiego 2. Wcześniej pokonał zabezpieczenie - ukręcił kłódkę, a potem już bez trudu ukradł z wnętrza rower górski o wartości 500 zł.

Okradają mieszkania

Nieustalony dotąd sprawca włamał się do mieszkania przy ul. Warneńskiej 16 D poprzez otwarcie okna balkonowego na parterze. Świadków zdarzenia policja prosi o kontakt. Jednocześnie z uwagi na nasilenie się podobnych zdarzeń w rejonie osiedla Morena prosi o telefoniczne informowanie o podejrzanych osobach obserwujących mieszkania lub wchodzących na balkony lub przez okna do mieszkań. Informacje mogą być także anonimowe.

… i tablice rejestracyjne

Przy ul. Marusarzówny 11 z samochodu Renault Clio skradziono jedną tablicę rejestracyjną.

Kosztowności

w rękach złodziei

Przy ul. Bulońskiej 42 nieznani sprawcy dostali się do wnętrza mieszkania, skąd dokonali kradzieży biżuterii, aparatu cyfrowego i pieniędzy. Łączna wartość strat została oszacowana na 4000 zł.

Szyba w potrzasku

W nocy dokonano uszkodzenia samochodu Daewoo Matiz zaparkowanego przy ul. Marusarzówny. Nieznani sprawcy wybili w nim przednią szybę.

Giną poduszki

Pod osłoną nocy na parkingu przy ul. Myczkowskiego 3 nieznany sprawca włamał się do samochodu Renault Megane, wybijając szybę. Z wnętrza auta ukradł poduszkę powietrzną o wartości 2 tys. zł.

Odjechało BMW

Sprzed budynku nr 2 przy ul. Arctowskiego skradziony został samochód marki BMW 725 o wartości 45 tys. zł.

Punto w płomieniach

Na parkingu przy ul. Arctowskiego podpalono samochód Fiat Punto. Pojazd uległ jedynie częściowemu spaleniu dzięki szybkiej interwencji Straży Pożarnej. Świadków zdarzenia policja prosi o kontakt z Sekcją Dochodzeniowo-Śledczą, tel. 321-66-55.

Piromani schwytani

W nocy z 6 na 7 października przy ul. Marusarzówny 17 podpalono dwa samochody oraz przyczepę campingową. Tej samej nocy przy ul. Kusocińskiego podpalony został także kolejny samochód. Sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani.

Kable nocą

W nocy z 5 na 6 października przy ul. Powstania Styczniowego oraz Marusarzówny dokonano kradzieży kabla telekomunikacyjnego na szkodę TP.SA

Narkotyki w aucie

19 września około godz. 21 przy ul. Zabłockiego, podczas rutynowej kontroli pojazdu, funkcjonariusze odnaleźli w samochodzie kilka porcji narkotyku (amfetamina).

Wyssano paliwo

W nocy z 29 na 30 września przy ul. Nałkowskiej 5 dokonano kradzieży paliwa z samochodu Daewoo Matiz. Pokrzywdzony ocenił straty na 200 zł.

Odjechał rower

22 września z klatki schodowej przy ul. Amundsena 1 a skradziono rower marki Kelys o wartości 1250 zł.

Zamykaj okna!

W nocy z 15 na 16 września przy ul. Marusarzówny z mieszkania na parterze zostały skradzione dokumenty i karta bankomatowa. Sprawca wszedł do mieszkania przez otwarte okno w czasie, gdy domownicy spali, a brak dokumentów stwierdzili dopiero rano.

(g)

05-01-2007 09:13:00 ·

 

Rozbity gang narkotykowy

Sześć osób handlujących narkotykami w ciągu dwóch dni zatrzymali policjanci z sekcji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Rozbity gang narkotykowy sprzedawał przede wszystkim amfetaminę i haszysz, ale również tabletki ekstazy i kokainę.

Na pierwszy „ogień” poszedł 23-letni student. Według ustaleń policjantów zajmował się rozprowadzaniem narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 600 porcji haszyszu oraz ok. 500 porcji amfetaminy. Tego samego dnia wieczorem policjanci pojawili się w mieszkaniach kolejnych czterech osób: 20-letniej Agnieszki S., 19-letniej Partycji K., 21-letniej Magdaleny S. i 25-letniego Macieja R. Podczas przeszukania policjanci zajęli tam kolejne 1350 porcji amfetaminy.

Ostatniego członka gangu policjanci schwytali dzień później. Jest nim 31-letni Dariusz G.. U niego także znajdowały się narkotyki – ok. 1800 porcji haszyszu.

Zdaniem policji grupa działała na Zaspie prawdopodobnie od 3 lat. W tym czasie mogła wprowadzić na rynek ok. 100 tys. porcji amfetaminy (czyli ok. 100 porcji dziennie) i ok. 9 tys. porcji haszyszu. Narkotyki rozprowadzane były wśród młodych ludzi, przede wszystkim studentów. Niewykluczone, że rozprowadzano je na trójmiejskich uczelniach.

(g)

 

 

05-01-2007 09:13:00 ·

 

Pijany kierowca podawał się za brata

W niedzielę 9 października przy ul. Małomiejskiej policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierowca był pod wpływem alkoholu – miał dwa promile w wydychanym powietrzu, miał przy sobie kradziony telefon komórkowy i nie posiadał żadnego dokumentu. Policja potwierdziła tożsamość mężczyzny w policyjnej bazie danych na podstawie danych przekazanych ustnie przez zatrzymanego. Następnego dnia z izby wytrzeźwień mężczyzna został przewieziony na komisariat, gdzie postawiono mu zarzut jazdy po pijanemu. Przy przesłuchaniu okazało się, że mężczyzna zataił swoją tożsamość podając dane swojego cztery lata młodszego brata. W efekcie 28-letni Daniel S. odpowie za jazdę po pijanemu, paserstwo oraz podawanie fałszywych danych i podrobienie podpisu swojego brata. Grozi mu 5 lat więzienia. Daniel S. wcześniej notowany był za rozbój i naruszenie nietykalności cielesnej.

Dealerzy narkotyków
zatrzymani

23.10 o godzinie 10.30 na ulicy Jabłońskiego na gdańskim Chełmie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi 80. W samochodzie było dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 28-letni Tomasz Cz. mieszkaniec Gdańska posiadał przy sobie zwitek folii aluminiowej z zawartością substancji koloru brunatnego. Funkcjonariusze ustalili, że jest to haszysz i zatrzymali mężczyznę. W wyniku dalszych działań operacyjnych policja znalazła około kilograma amfetaminy, 600 gr. haszyszu i 600 sztuk tabletek extasy. Towar znajdował się w piwnicy jednego z bloków przy ulicy Dragana na Chełmie należącej do brata zatrzymanego, 25-letniego Daniela Cz. Zdaniem funkcjonariuszy Daniel Cz. profesjonalnie zajmował się handlem narkotykami, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Czarnorynkowa wartość skonfiskowanych narkotyków to około100 tys. zł. Obaj bracia trafili do aresztu. Starszy z nich odpowie za posiadanie narkotyków.

(mag)

05-01-2007 09:13:00 ·
«    1 2 3 4 5 6 7 8    »
  • Save this on Delicious
  • Buffer

News

Coarse words and new thinking

As is often pointed out, coarse or profane language usually represents an outburst of emotion, not careful reason. The president of the United States recently used coarse language while discussing im

Spy suspect s arrest: What motivates turncoats?

Recommended: How much do you know about China? As for geopolitics, the US is now aware that China has developed a full spectrum intelligence capability. “I don’t think this should be seen as someth

The U.S. Has Cut Half of Its Aid to Palestinian Refugees Pending U.N. Reform

The U.S. is the largest donor to the agency that supports millions of Palestinian refugees

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Despite tragic blaze, New York s fire fatalities are sharply down

Just one year ago, New York City officials were celebrating the lowest number of fire fatalities the city had ever seen in over 100 years. It was the largest number of fatalities in a single fire in

States make headway on opioid abuse

In Massachusetts and Rhode Island partial year estimates for 2017 show drops of 10 percent and 9 percent respectively in overdose deaths. Massachusetts was the first of what are now many states that

Watch today’s SpaceX launch live right here at 12:30 PM

SpaceX might have some seriously grand plans for the near future of its rocket program, but until the world s most powerful rocket is ready to head skyward, it s business as usual at the commercial

Palatine boy scouts send science experiment into space via SpaceX rocket

A SpaceX rocket that launched Monday toward the International Space Station is carrying an experiment from a boy scouts troop in Palatine.

Adsense

Loading...
Oxwall: 1.8.4 (10800) Page: 0.080s | 2.00 MBMB Request: NEWS_CTRL_News::index Components: 16 Events: 183 Database: 87qrs | 0.024s CLEAR CACHE