en

News

  • Save this on Delicious
  • Buffer
«    1 2 3 4    »
 

Z notesu dzielnicowego

Poparzony Kacperek

9 stycznia po godz. 23 oficer dyżurny policji odebrał telefon z jednego z gdyńskich szpitali z informacją, że trafiło tam 1,5 roczne dziecko z ciężkimi poparzeniami ciała. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. W szpitalu zastano matkę dziecka 19-letnia Annę P. z Dąbrowy, która tłumaczyła, że dziecko ściągnęło na siebie garnek z gorącym mlekiem. Od matki dziecka wyczuwalna była woń alkoholu, po przebadaniu okazało się, że ma ok. promila alkoholu we krwi. Dziecko, 1,5 roczny Kacperek w stanie ciężkim leży w szpitalu, ma poparzenia lewego boku ciała tj. twarzy, ręki, w sumie ok. 20 procent powierzchni ciała. Matka dziecka została osadzona w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W mieszkaniu zatrzymanej policjanci zastali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat, również pod wpływem alkoholu, jeden z nich miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Policja wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić zatrzymanej nawet 5 lat więzienia..


Wynosili sprzęt nocą

3 stycznia w południe policjanci z Karwin doprowadzili do jednostki trzech pracowników jednego z gdyńskich hipermarketów, którzy mając swobodny dostęp do hal magazynowych marketu od ponad miesiąca wynosili sprzęt RTV w postaci odtwarzaczy, minikamery, aparatu cyfrowego oraz drogi alkohol na łączną sumę strat ok. 4 tysiące złotych. Całej trójce: 23-letniemu Wacławowi K., 48-letniemu Władysławowi M. oraz 26-letniemu Markowi M. zostały przedstawione zarzuty kradzieży mienia , za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. W ich mieszkaniach policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów. Sprawcy po wykonaniu czynności zostali zwolnieni.


Niebezpieczne ognie

Od kilku lat w okresie świątecznym i przed Nowym Rokiem wzrasta zainteresowanie dzieci i młodzieży środkami pirotechnicznymi sprzedawanymi w wielu punktach handlowych. W końcu grudnia każdego roku wzrasta ilość wykonywanych interwencji związanych z zakłócaniem spokoju przez odpalających materiały pirotechniczne. Tak było także teraz u schyłku starego roku i na początku nowego. Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom nieletnim stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności a nawet karą pozbawienia wolności do lat 2. Teraz przyjdzie czas na winę i karę. 27 grudnia 2006 roku przed południem policjanci z KP Gdynia Karwiny w wyniku pracy operacyjnej ujawnili w jednym z pawilonów handlowych na Dąbrowie sprzedaż wyrobów pirotechnicznych w postaci petard 16-letniemu chłopakowi. Chłopiec przed sklepem wspólnie z dwoma kolegami, również nieletnimi, bawił się petardami podpalając je i rzucając. Petardy, mimo wątpliwości co do wieku, sprzedała chłopcu 53-letnia mieszkanka Gdyni. Został jej przedstawiony zarzut sprzedaży wyrobów pirotechnicznych osobom nieletnim, za co grozi jej nawet do 2 lat więzienia.

Przed świętami 22 grudnia również policjanci z KP Gdynia Karwiny w wyniku pracy operacyjnej ujawnili sprzedaż wyrobów pirotechnicznych w postaci rac i petard 14-letniemu chłopcu przez 67-letniego mieszkańca Gdyni na jednym ze stoisk handlowych na terenie giełdy przy ul. Rdestowej. Mężczyźnie również przedstawiono zarzut sprzedaży wyrobów pirotechnicznych osobom nieletnim.

(g)


09-03-2007 10:43:00 ·

Do gdyńskich policjantów dotarła informacja o fakcie kradzieży białego samochodu marki Volkswagen Passat combi. Samochód, zgodnie ze zgłoszeniem pokrzywdzonego, został skradziony na terenie Kartuz. Policjanci z Komisariatu Policji Gdynia Karwiny w trakcie pełnienia służby napotkali to auto w pobliżu kompleksu leśnego na Dąbrowie. Wspólnie z policjantami z Sekcji Kryminalnej KMP Gdynia podjęli obserwację tego miejsca. Po kilku godzinach przy samochodzie pojawił się jakiś mężczyzna. Zbliżył się do samochodu i otworzył bagażnik. W tym momencie został zatrzymany.

38-letni mieszkaniec Gdyni tłumaczył policjantom, że tylko się rozglądał i chciał sprawdzić gdzie jest właściciel pojazdu. Zatrzymany miał jednak przy sobie dwa łamaki mechanicze i klucz oczkowy. Policja weryfikuje linie obrony zatrzymanego i wyjaśnia wszelkie okoliczności sprawy, którą wraz z zatrzymanym przekazano do KPP w Kartuzach.

(t)

05-01-2007 09:13:00 ·

Policjanci z KP Gdynia Karwiny zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 24-letniego Roberta L., który na Dąbrowie załadowywał wózek żeliwnymi rurami w ilości 21 sztuk. Złodziej ciężko pracował przy załadunku przenosząc każdą z rur przez ogrodzenie. Skradzione rury chciał spieniężyć na złomie. Wartość jednej rury przekracza kwotę 500
zł. Robert L. w momencie kradzieży był pod wpływem alkoholu.

- Został mu przedstawiony zarzut kradzieży mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 – poinformowała Donata Kozieniec, rzecznik prasowy gdyńskiej policji. - Co ciekawe na wózku zatrzymanego znajdowały się nie tylko rury, ale też inne metalowe przedmioty. Policja ustala, czy nie pochodziły one z innych kradzieży.

(t)

 

05-01-2007 09:13:00 ·

 

W dzielnicach Dąbrowa i Dąbrówka coraz częściej można spotkać groźne psy, które są wyprowadzane przez swoich właścicieli bez smyczy i kagańców. Atakują mieszkańców i groźnie szczekają. Przechodnie boją się.

- Spacerowałam z wnukiem, gdy w pewnym momencie dobiegł do nas ogromny wilczur i zaczął szcekac – mówi Aldona Sobolewska ulicy Tymiankowej. - Pawełek bardzo się przestraszył, a właściciel wilczura tylko się śmiał, gdy zwróciłam mu uwagę, że taki duży pies powinien być na smyczy. Mam chyba prawo bezpiecznie spacerować po osiedlu, a nie bez przerwy patrzeć czy nie zostanę zaatakowana przez psa.

Za wyprowadzanie psów bez odpowiedniego zabezpieczenia grożą wysokie kary finansowe.

- Pies musi mieć założony kaganiec – informuje Dariusz Wiśniewski komendant Straży Miejskiej. – W przeciwnym razie właściciel czworonoga może by ukarany grzywną w wysokości od 100 do 500 zł. Musze przyznać, że funkcjonariusze coraz częściej spotykają w osiedlach psy, które wyprowadzane są przez właścicieli bez smyczy i kagańców.

M

 

05-01-2007 09:13:00 ·

Poznaj dzielnicowego

Młodszy aspirant Robert Ronduda, tel. 607232889, 6621461. Jest dzielnicowym w Dąbrowie i Dąbrówce. Jego rejon działania obejmuje mieszkańców ulic: Anyżowa, Borówkowa, Brzechwy, Chwaszczyńska od Brzechwy do Obwodowej parzyste, Dziurawcowa, Jagodowa, Jarzębinowa, Jemiołowa, Koperkowa, Lukrecjowa, Lubczykowa, Kornela Makuszyńskiego, Nowowiczlińska, Oliwkowa, Janiny Porazińskiej, Rdestowa, Stanisławy Fleszarowej Muskat, Juliana Tuwima, Wiczlińska.
Starszy posterunkowy Robert Kunicki, tel. 607232625, 6621461. Czeka na wszelkie sygnały od mieszkańców Dąbrowy i Dąbrówki z rejonu ulic: Bazyliowa, Bielińskiego, Chwaszczyńska od Obwodowej do Łanowej, Cynamonowa, Głogowa, Gorczycowa, Goździkowa, Imbirowa, Kameliowa, Kolendrowa, Kminkowa, Laurowa, Lukrecjowa od nr 32 i 51, Łanowa od numeru 1-39 i 2-38, Łopianowa, Macierzanki, Majerankowa, Melisowa, Morwowa, Migdałowa, Miętowa, Miłkowa, Nagietkowa, Owocowa, Paprykowa, Pokrzywowa, Perzowa, Piołunowa, Pomianowskiego, Poziomkowa, Rdestowa nr parzyste, Rokitnikowa, Rumiankowa, Sezamowa, Skrzypowa, Szafranowa, Szałwiowa, Truskawkowa, Tymiankowa, Walerianowa, Waniliowa, Warzywna, Ziołowa.

Masz problem? Dzwoń! Dzielnicowy nie zbagatelizuje problemu. Jego zadaniem jest być blisko Państwa i wszelkich spraw. Nawet tych, które tylko z pozoru mogą się wydawać błahe, mało istotne.

(g)

 

 

05-01-2007 09:13:00 ·

Oznakuj, zanim ukradną!

Akcję znakowania rowerów planuje przeprowadzić policja na terenie Wielkiego Kacka,

z myślą o mieszkańcach dzielnicy.

Niedawno policjanci z karwińskiego komisariatu robili akcję znakowania jednośladów przy supermarkecie Tesco. Jednak zainteresowanie nie było zbyt duże, bo zabrakło rozpropagowania informacji na ten temat. Tymczasem potem – po fakcie - wielu ludzi zgłaszało się do komisariatu z zapytaniem, gdzie i kiedy można oznakować rower. Dlatego zdecydowano o powtórzeniu przedsięwzięcia.

Chcemy przeprowadzić akcję w przyszłym miesiącu - mówi kom. Leszek Kułaga, naczelnik sekcji prewencji karwińskiego komisariatu.

Co jest potrzebne, by wziąć udział w akcji? Wystarczy mieć przy sobie dokument z numerem PESEL. Wówczas na wszystkich częściach składowych roweru, za pomocą engrawera wybija się ten numer, który jednocześnie jest wprowadzany do policyjnej bazy danych. W przypadku zaginięcia bardzo łatwo jest ustalić, czy pojazd nie jest kradziony. Bez trudu bowiem można namierzyć prawowitego właściciela.

Patrol legitymuje jadącego rowerem i sprawdza jego PESEL – tłumaczy naczelnik. - Jeżeli rower nie należy do niego, można domniemywać, że został skradziony. Najpierw planowaliśmy akcję na czerwiec, jednak przesunęliśmy termin na lipiec. Warto skorzystać zwłaszcza, że sezon wzmożonych kradzieży jednośladów trwa.

Przedsięwzięcie ma być przeprowadzone 5 sierpnia, od godz. 10.00, na parkingu przed komisariatem Gdynia Karwiny, przy ul. Zapolskiej 1. Mieszkańcy – szykujcie rowery!

(drako)

 

 

09-10-2006 08:22:00 ·

Z NOTATNIKA DZIELNICOWEGO

Skuteczne zatrzymania

Ostatnie tygodnie nie upłynęły na Źabiance pod znakiem spokoju. Na terenie dzielnicy doszło m. in. do pobicia oraz zuchwałej kradzieży. Pocieszającą informacją jest to, że sprawców obu czynów zatrzymano. W jednym z przypadków zadecydowała odwaga i stanowczość poszkodowanej kobiety.

Niestety, jak zwykle, obiektem zainteresowania bandytów, były zaparkowane przy żabiankowych blokach samochody.

Amatorzy czterech kółek

Spod bloku przy ul. Pomorskiej 90 złodzieje ukradli pod nieobecność właściciela samochód Citroen Saxo. Posiadacz auta stwierdził, że do kradzieży musiało dojść pomiędzy 8 a 11 kwietnia.

W nocy z 11 na 12 kwietnia bandyci odjechali z ul. Wejhera 3 samochodem Skoda Felicja. Natomiast nocą z 18 na 19 kwietnia (prawdopodobnie ok. godz. 22.00) skradziono auto marki Subaru Forester. Funkcjonariusze mogą poszczycić się sukcesem. Policjanci odzyskali bowiem skradziony pojazd kilka dni później – 22 kwietnia - przy ul. Wyspiańskiego w Gdańsku Wrzeszczu.

Plaga włamań do aut

W ostatnim czasie z pewnością nie próżnowali złodzieje, rabujący elementy wyposażenia samochodów.

W nocy z 17 na 18 kwietnia na ul. Gospody 8 bandyci włamali się do Skody Fabii. Z kolei nocą z 2 na 3 maja przy ul. Wejhera 16 złodzieje sforsowali drzwiczki do Peugeota 206 i ukradli poduszkę powietrzną. Natomiast – również pod osłoną nocy – z 10 na 11 maja, przy ul. Gospody 21, amatorzy cudzej własności włamali się do samochodu Chevrolet i skradli przedni panel odtwarzacza audio.

Spektakularna kradzież

Do niezwykłego czynu przestępczego doszło 24 kwietnia przy ul. Orłowskiej 13. Funkcjonariusze z przymorskiego komisariatu odnotowali kradzież… bramy wjazdowej do Szkoły Podstawowej nr 77. Prawdopodobnie metalowa brama stała się przedmiotem zainteresowania tzw. „złomiarzy”.

Pobili i... wpadli

Do pobicia kobiety doszło dnia 25 kwietnia. W nocy, ok. godz. 1.45, spacerująca w pobliżu bloku przy ul. Gospody 5 kobieta została nagle zaatakowana. Sprawcę zatrzymali niebawem policjanci.

Z kolei wieczorem 4 maja, w parku nieopodal ul. Pomorskiej 68A, bandyta skradł 55-letniej kobiecie torebkę. Poszkodowana natychmiast zgłosiła szkodę. Wkrótce sprawca, 23–letni mężczyzna, został zatrzymany przez policję.

- Doszło do tego dzięki zdecydowanej postawie poszkodowanej – podkreśla asp. sztab. Daniel Nowak z komisariatu policji Gdańsk Przymorze.

Ukradli dokumenty

Mniej szczęścia miała kobieta, której 10 maja ok. godz. 17.30 w pociągu SKM nieopodal przystanku Gdańsk Źabianka skradziono dokumenty. Złodziei nie udało się zatrzymać.

Rowery na celowniku

Wraz z nadejściem sezonu letniego, złodzieje zaczynają się interesować sprzętem turystycznym i rekreacyjnym, a w szczególności – rowerami. I tak, 28 kwietnia przy ul. Pomorskiej 15 odnotowano włamanie do wózkarni. Sprawcy, o nieustalonej do tej pory tożsamości, ukradli „dwa kółka”. Do identycznej kradzieży doszło 30 kwietnia przy ul. Pomorskiej 18. Tym razem jednak rower zniknął nie z wózkarni, ale z piwnicy.

(drako)


20-06-2006 11:34:00 ·
LISTY I OPINIE

Szanowny

Panie Redaktorze

LWSM Morena zleciła prywatnej firmie założenie okablowania i zainstalowania internetu. Zleceniobiorca bez rozeznania ilu będzie chętnych - odbiorców (użytkowników) szybciutko przystąpił do wiercenia dziur w stropach budynków 10 - cio piętrowych pomimo, że przed dwoma laty inna firma założyła już tory kablowe / 2 rury z polipropylenu każda o średnicy wew. ca. 30 mm / wraz z niezbędnym puszkami instalacyjnymi. Okablowania nie założono gdyż ówczesny prezes p. Dąbrowski pokłócił się z wykonawcą. Odpowiedzią kierownika działu technicznego na moją reakcję, że powinno się wykorzystać istniejące tory kablowe było stwierdzenie, że właścicielem torów kablowych jest telekomunikacja, jest to jest absolutną nieprawdą ponieważ TP SA ich nie układała.

Dziwne zaiste jest podejście administracji, budynek jest spółdzielni, ale tory kablowe za które zapłacili członkowie już nie są ich własnością, a czyją? Może grzejniki CO są własnością GPEC, a żyrandole Energii? Kto zapłaci za zbędne zakładanie nowych torów kablowych?

Zatwierdzono nowy regulamin rozliczania ciepła - CO (cent. ogrzewania), lecz za ciepło zużyte do podgrzania wody płacimy podwójnie, raz przy rozliczaniu wody, drugi raz przy rozliczaniu CO ponieważ nie ma podliczników – ciepłomierzy na instalacji ciepłej wody. Rozliczenie centr. ogrzewania następuje według ciepłomierzy GPEC czyli z całkowitej ilości ciepła zużytej przez dany budynek.

Z poważaniem

Zbigniew Morawski


13-06-2006 11:14:00 ·

Z notatnika dzielnicowego

Relacjonuje asp. sztab. Tomasz Kwiatkowski,

kierownik II Rewiru Dzielnicowych Sekcji

Prewencji VIII Komisariatu Policji w Gdańsku

Policja ustala graficiarzy

27 kwietnia przyjęto zawiadomienie o przestępstwie z LWSM Morena dotyczące uszkodzenia elewacji budynków przy ul. Piecewskiej 28, Amundsena 1, Marusarzówny 2, Bulońska 18, Arctowskiego 2 i 8 oraz w innych miejscach poprzez dokonanie napisów farba w spray tzw.”grafity”. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy uszkodzeń.

Odjechał Mercedes

Pod osłona nocy z 18 na 19 kwietnia skradziono Mercedesa klasy A wartości 20 tys. zł z parkingu przy ul. Kusocińskiego. Złodzieja nie udało się ustalić, ani auta odnaleźć.

i Passat

Tej samej nocy z parkingu przy ul. Źylewicza skradziono Volkswagena Pasata o wartości 12 tys. zł. Tego samochodu także nie udało się policji odnaleźć, a złodzieja wciąż szuka.

Skradziono rowery

W okresie pomiędzy 4 a 18 kwietnia złoczyńca włamał się do piwnicy przy ul. Wileńskiej, z której ukradł dwa rowery o łącznej wartości 1600 zł.

Poduszki nocą

W nocy z 17 na 18 kwietnia z samochodu Astra zaparkowanego przy ul. Burgaskiej skradziono poduszkę powietrzną z kierownicy. Pokrzywdzony ocenił straty na 2 tysiące złotych. Podobne zdarzenie miało miejsce w nocy z 5 na 6 kwietnia przy ul. Kruczkowskiego gdzie poduszkę powietrzną skradziono z Toyoty Yaris.

Skok na Galary

14 kwietnia z parkingu przy ul. Warneńskiej skradziono Forda Galaxy na szkodę obywatela Niemiec, który wartość strat ocenił na 60 tys.zł.

Nietrzeźwy za kółkiem

9 kwietnia funkcjonariusze ogniwa patrolowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego Volkswagenem Golfem. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Stanie przed gdańskim sądem.

(g)


27-05-2006 11:14:00 ·

Nika Jager

Wokalistka, autor tekstów i kompozycji. Do tej pory zajmowała się muzyką elektroniczną połączoną z brzmieniem żywych instrumentów oraz głosów ludzkich. Przez kilka lat bliska jej była stylistyka jazzowa. Potem zadomowiła się w stylistyce muzyki klubowej, współpracując z audycją „Nocny Trans” Polskiego Radia Łódź, oraz „klubowe Granie” Trójki. W lipcu 2004r.  odbyła się premiera kompilacji „Klubowe Granie” w skład której wszedł singiel Niki: „czemu się boisz”. W czerwcu 2005 singiel „nie nie nie” zakwalifikował się do finału międzynarodowego festiwalu „Vena Festiwal”, przechodząc w drugim etapie do ścisłej czołówki konkursu (10 utworów z 685). Nika zakończyła nagrywanie materiału na autorską płytę „przetrwam”. We wrześniu 2006 roku album „nika jager : przetrwam” ukaże się na naszym rynku.

 w 2006 roku planowane są dwie trasy koncertowe.Pierwsza zaczyna się  już 27 kwietnia , druga planowana jest po premierze albumu – jesienią.

Szczegóły na http://www.nikajager.com/

Projekt „przetrwam

To nowa propozycja wokalno-instrumentalna. Projekt powstał w kilku studiach nagraniowych w Olsztynie i Łodzi. W pracy nad „przetrwam” wzięło udział 23 muzyków, czego efektem jest różnorodność utworów, lecz głos i teksty Niki są ich wspólnym mianownikiem. Inspiracje muzyczne wywodzą się z takich gatunków, jak: chillout, d’n’b, 2step, jazz, funky, r&b, breakbeat – jednak sam projekt jest trudny do sklasyfikowania. „przetrwam” jest oparty na konkretnym pomyśle na melodie, fuzji sampli i żywych brzmień, eksperymentowaniu ze stylami i brzmieniami. To przekrój dźwięków – od relaksujących i miękkich do niepokojących i surowych. Efektowne pomieszanie  szmerów, szeptów i wokali.

Trasa koncertowa Maj 2006 „nika jager :przetrwam”

03.05. środa - Zakopane  „Va Va Voom” ul. Kościuszki 10. godz.:23:00                             

11.05. czwartek – Warszawa  „CDQ” ul. Burakowska 12. godz 20:00                            

13.05. sobota  - Gdynia  „Desdemona” Ul. Abrahama   37 godz 22:00                         

17.05. środa – Poznań  „Blue Note” ul. Kościuszki 76/78. godz.:20:00

18.05. czwartek – Łódź „ Funaberya” Ul. Moniuszki  4a godz:20:00

20.05. sobota – Olsztyn  „Dziedziniec Zamku w Olsztynie” godz.:22:30

23.05. wtorek – Wrocław „Bezseność” Ul. Ruska 51 (Pasaż Niepolda) godz :20:00

25.05. czwartek – Olsztyn „ KśT” ( nika unplugged) Ul. Nowowiejskiego 5a godz 21:00

24.06. sobota – Katowice „Kinoteatr RIALTO” godz 21:00                                                 

27-04-2006 13:51:00 · Is Active: Yes · Is Approved: Yes ·
«    1 2 3 4    »
  • Save this on Delicious
  • Buffer

News

Coarse words and new thinking

As is often pointed out, coarse or profane language usually represents an outburst of emotion, not careful reason. The president of the United States recently used coarse language while discussing im

Spy suspect s arrest: What motivates turncoats?

Recommended: How much do you know about China? As for geopolitics, the US is now aware that China has developed a full spectrum intelligence capability. “I don’t think this should be seen as someth

The U.S. Has Cut Half of Its Aid to Palestinian Refugees Pending U.N. Reform

The U.S. is the largest donor to the agency that supports millions of Palestinian refugees

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Despite tragic blaze, New York s fire fatalities are sharply down

Just one year ago, New York City officials were celebrating the lowest number of fire fatalities the city had ever seen in over 100 years. It was the largest number of fatalities in a single fire in

States make headway on opioid abuse

In Massachusetts and Rhode Island partial year estimates for 2017 show drops of 10 percent and 9 percent respectively in overdose deaths. Massachusetts was the first of what are now many states that

Watch today’s SpaceX launch live right here at 12:30 PM

SpaceX might have some seriously grand plans for the near future of its rocket program, but until the world s most powerful rocket is ready to head skyward, it s business as usual at the commercial

Palatine boy scouts send science experiment into space via SpaceX rocket

A SpaceX rocket that launched Monday toward the International Space Station is carrying an experiment from a boy scouts troop in Palatine.

Adsense

Loading...
Oxwall: 1.8.4 (10800) Page: 1.205s | 2.00 MBMB Request: NEWS_CTRL_News::index Components: 16 Events: 187 Database: 89qrs | 1.150s CLEAR CACHE