en

News

  • Save this on Delicious
  • Buffer
«    1 2 3    »

 Mgr Maciej Malaczewski – asystent doktorant w Katedrze Ekonometrii Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi zajęcia z ekonometrii, prognozowania i symulacji, matematyki i algebry liniowej. Dwukrotny stypendysta MENiSW (Ministerstwo Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyźszego), w 2006 r. wygrał Międzynarodowe Warsztaty dla Młodych Matematyków. Aktualnie kończy pracę doktorską na temat: „Stabilność modeli wzrostu gospodarczego”. Uwielbia włoską kuchnię, muzykę rockową, szachy i jazdę na rowerze, interesuje się fantastyką.

 

Czy warto studiować w Łodzi?
Łódż jest znakomitym miejscem dla studentów. Mnóstwo szkół wyźszych na wysokim poziomie – Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Akademia Muzyczna, ASP, Uniwersytet Medyczny to wspaniałe miejsca do nauki. Niewiele miast w Polsce moźe poszczycić się takimi moźliwościami. W dodatku świetnie zorganizowane są dwa osiedla akademickie – Lumumbowo i przy al. Politechniki, dzięki czemu nie ma problemów z integracją środowiska studenckiego. Świetny klimat ul. Piotrkowskiej, sprawnie funkcjonująca komunikacja miejska, najlepsza pizza w kraju. Czego chcieć więcej?

W czym Łódż jest szczególna? Co w niej lubisz?
Nie wiedzieć czemu, Łódż ma opinię miasta brudnego, szarego, zaniedbanego betonowego blokowiska pełnego opuszczonych fabryk. Nic bardziej błędnego. Oczywiście skłamałbym, gdybym powiedział, źe w Łodzi nie ma zaniedbanych kamienic - wystarczy przejść się losowo wybraną ulicą w centrum, by się o tym przekonać - lecz takie miejsca moźna znależć w całym kraju. Tymczasem Łódż jest najbardziej zielonym miastem w Polsce, jeśli nie w Europie. Tym, którzy w to nie wierzą, polecam przejść się na jeden z punktów widokowych i rzucić okiem na miasto. Wyłonią się wtedy jedynie drzewa, spomiędzy których wystają budynki, oraz bujna zieleń parku Łagiewnickiego.
Poza tym miasto to takźe ludzie, którzy w nim mieszkają. Nie pochodzę z Łodzi, mam więc dość dobre porównanie. Łodzianie nie są zadufani w sobie, nie mają zadartego nosa, są uprzejmi, tolerancyjni (w dobrym tego słowa znaczeniu), bardzo otwarci i towarzyscy. Niektórzy są jednak bardzo zniszczeni przez wiele zła, które wydarzyło się w ich źyciu. Bądżmy więc dla nich wyrozumiali.

Ulubiony wykładowca, dlaczego właśnie ten?
Ulubione wykłady, dlaczego właśnie te?
Zawsze najbardziej ceniłem sobie wykładowców, którzy potrafili zainteresować mnie przedmiotem, widać było u nich pasję i olbrzymią wiedzę związaną z tematem, który poruszali. To strasznie waźne, aby naukowiec zajmował się tym, co robi, z prawdziwą radością i zapałem. Inaczej wykład zamienia się w przepisywanie ksiąźki na tablicę lub – jeszcze gorzej! – dyktowanie jej studentom. Poza tym to źadna przyjemność współpracować z kimś, komu praca nie przynosi satysfakcji.
W tym miejscu moźna by wymienić wiele nazwisk wspaniałych osobowości, w których wykładach miałem przyjemność uczestniczyć, obawiam się jednak, źe mógłbym kogoś pominąć. Powiem więc tylko, źe dla mnie z reguły najciekawsze były przedmioty z duźą dozą matematyki – zarówno czystej, jak i stosowanej.

Ulubione miejsce, gdzie jako student spędzałeś czas…
Uwielbiałem i wciąź uwielbiam długie spacery. Stąd teź wymienię pewnie kilka łódzkich parków: Matejki, Poniatowskiego, Źródliska. Zachęcam teź do odwiedzenia Góry Rudzkiej (wspaniałe widoki) i ogrodu botanicznego (piękna roślinność). Jestem teź bywalcem kin – oczywiście sławnych Cytryny i kina Charlie. Gdy byłem głodny, szedłem do jednej z łódzkich pizzerii lub spaghetterii – Solo na pl. Dąbrowskiego, Presto czy Quattro przy ul. Piotrkowskiej, Saxofon na Lumumbowie. Gdy szukałem ksiąźki, odwiedzałem księgarnię PWN przy ul. Więckowskiego. Oczywiście sporo czasu przesiedziałem teź w bibliotece oraz w bufecie na wydziale. Nigdy nie był to czas stracony.

W jakim klubie bywasz i dlaczego tam?
Nigdy nie byłem typem clubbera – nie spędzałem zbyt wiele czasu w pubach i klubach studenckich. Jeźeli jednak mam wskazać jakieś miejsca, gdzie moźna spędzić wolny czas, to z pewnością będzie wśród nich Stereo Krogs przy ul. Wólczańskiej. Ciekawym miejscem jest teź biblioteka przy al. Kościuszki. Dawno temu otwarty był interesujący klub Od Zmierzchu do Świtu, a potem jeszcze pub Dungeon. Niestety, oba przestały istnieć, a szkoda.

Co w czasie studiów robiłeś oprócz nauki, dlaczego właśnie to?
Niektórzy myślą, źe studia są czasem, kiedy naleźy się wyszaleć. Nic bardziej błędnego. Oczywiście, naleźy organizować imprezy i uczestniczyć w nich – póżniej juź nie będzie na to ani chęci, ani czasu – ale większą część tego okresu naleźy poświęcić na rozwój własny. Tu dam kilka rad. Po pierwsze, dobrze, jeźeli będzie to rozwój nakierowany na jakiś cel. Stąd teź zachęcam do spędzenia kilku dni lub nawet tygodni nad zastanowieniem się, co chce się w źyciu robić. Bez celu wszystkie nasze wysiłki skazane będą na poraźkę. Po drugie, nie wolno bać się trudnych rozwiązań. Rezygnacja z kierunku studiów, który nam nie odpowiada, na rzecz innego, bardziej pasującego do naszego źyciowego powołania, nie jest niczym złym, wprost przeciwnie - moźe uratować nam źycie. I po trzecie, rozwój osobisty musi być harmonijny. Nie wolno koncentrować się tylko na umyśle, a zapominać o ciele i duchu. To wielki błąd, który moźe duźo kosztować. Zachęcam nie tylko do nauki i uprawiania sportu, ale teź do zadbania o rozwój duchowy – szukania sensu swojego źycia, budowania charakteru.
Przyznam, źe w czasie studiów nie zawsze postępowałem w zgodzie z tymi radami, jednak dzięki temu wiem doskonale, źe robiłem żle. Pomijając więc studiowanie, starałem się pracować, udzielać w źyciu studenckim i społecznym, współorganizować imprezy i wydarzenia kulturalne, uprawiać sport, wyjeźdźać na ciekawe spływy kajakowe lub rajdy rowerowe. Najbardziej jednak zacząłem rozwijać się od momentu, w którym zdałem sobie sprawę z niedostatku mojego rozwoju duchowego. Odnalezienie Boga w moim źyciu było najwaźniejszym wydarzeniem, jakie do tej pory przeźyłem. Życie razem z Nim czyni kaźdy dzień niepowtarzalną przygodą.

Co poradziłbyś studentom pierwszego roku?
Aby nie zapomnieli o tym, źe studia to przepustka do prawdziwej dorosłości, a ich całe dalsze źycie zaleźy od tego, jak będą się na nich sprawować. Stąd teź uwaźam, źe bardzo waźne jest zadanie sobie podstawowych pytań: Co chciałbym w źyciu robić? Co sprawia mi radość? A zaraz po nich: Jaki kierunek studiów powinienem wybrać?
Oczywiście duźa część spośród nich nie będzie w stanie jeszcze na to pytanie odpowiedzieć, niech zatem poświęcą najbliźszy czas na znalezienie odpowiedzi. Jeźeli tego nie zrobią, mogą skończyć kierunek, który nie sprawia im radości, a resztę źycia spędzić w pracy, która nie jest ich powołaniem. A to juź prosta droga do tego, by nie osiągnąć w źyciu szczęścia, którego wszyscy tak bardzo poszukują. Stąd moja rada – szukajcie swojego powołania, zajęcia, do którego zostaliście stworzeni, do którego posiadacie predyspozycje, a wtedy z pewnością będziecie szczęśliwi.
 

24-10-2008 06:00:00 ·

PKP Polskie Koleje Państwowe SA
www.pkp.com.pl
Telefoniczna informacja kolejowa:
tel. (42) 94 36

Dworzec Łódż Fabryczna
pl. Sałacińskiego 1
tel. (42) 664 51 28

Dworzec Łódż Kaliska
al. Unii Lubelskiej 3/5
tel. (42) 93 14

PKS Łódż sp. z o.o.
ul. Smutna 28
tel. (42) 631 97 06
www.pks.lodz.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódż sp. z o.o.
ul. Tramwajowa 6
tel. (42) 672 11 11 - centrala
tel. (42) 672 13 17 - informacja
www.mpk.lodz.pl

Biuro LOT
ul. Piotrkowska 122
tel. (42) 633 48 15

Biuro Sky Tours
ul. Piotrkowska 49
tel. (42) 630 13 81

Lotnisko im. Stanisława Reymonta
ul. Generała Maczka 35
tel. (42) 668 84 14
www.lotnisko.lodz.pl

24-10-2008 06:00:00 ·

Uniwersytet Łódzki
ul. Narutowicza 65
tel. (42) 635 40 00
www.uni.lodz.pl

Politechnika Łódzka
ul. Żeromskiego 116
tel. (42) 636 55 22 – inf. o numerach
www.p.lodz.pl

Uniwersytet Medyczny
rektorat:
al. Kościuszki 4
tel. (42) 639 39 76 (centrala)
Biuro Rektora
tel. (042) 632 21 13
e-mail: rektor@rkt.umed.lodz.pl
www.umed.lodz.pl

Akademia Muzyczna im. Graźyny i Kiejstuta Bacewiczów
ul. Gdańska 32
rektorat:
tel. (42) 662 16 01
rektorat@amuz.lodz.pl
centrala:
tel. (42) 662 16 00, wew. 600
www.amuz.lodz.pl

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
ul. Wojska Polskiego 121
rektorat:
tel. (42) 254 74 00
www.asp.lodz.pl

Państwowa Wyźsza Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera
ul. Targowa 61/63
centrala:
tel. (42) 634 58 00
e-mail: rektorat@filmschol.lodz.pl
www.filmschool.lodz.pl
 

24-10-2008 06:00:00 ·

Rozmowa z Łukaszem Kuczkowskim, przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.

Czym zajmuje się samorząd studencki? Jaki jest główny cel jego działalności?

Samorząd studencki tak naprawdę zajmuje się pełną organizacją źycia studentów. Od tego, czy i jak bardzo jest aktywny, zaleźą zarówno kwestie formalne, takie jak np. przyznawanie stypendiów czy przydzielanie akademików, jak i część mniej oficjalna - organizacja imprez, konferencji studenckich, wyjazdów itd.
Jaki jest główny cel? Myślę, źe nie moźna wyodrębnić jednego. Jest ich wiele i są równowaźne. Naszym zadaniem jest bycie dla studentów - otwarcie na ich problemy i zainteresowania, tym powinniśmy się kierować. Wszystko inne dzieje się przy okazji.
Niewątpliwie równie waźne jest utrzymywanie dobrych kontaktów z władzami uczelni i wydziału. Samorząd jest swego rodzaju pośrednikiem między społecznością studencką a rektorami czy dziekanami.

Co naleźy zrobić, źeby zostać członkiem Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UŁ?

Do URSS-u nie moźna dostać się w drodze wyborów. Jej członkami są dwaj delegaci z kaźdej wydziałowej rady samorządu studentów oraz senatorowie wybrani spośród grupy słuchaczy. De facto kaźdy wydział ma w URSS-ie trzyosobowe przedstawicielstwo. Poniewaź w jej skład wchodzą reprezentanci wydziałowych rad, właśnie te ostatnie są tak naprawdę najwaźniejsze. To „wydziałówki”  mają bezpośredni kontakt ze studentami. Moźna się do nich dostać drogą wyborów bezpośrednich w głosowaniu powszechnym wszystkich studentów danego wydziału. Zgłosić się moźe kaźdy.

Jakie korzyści płyną z członkostwa w samorządzie?

Niektórzy sądzą, źe samorządowcy czerpią ogromne korzyści ze swojej działalności, zarówno finansowe jak i inne, np. ulgowe traktowanie podczas egzaminów. Często nie przychodzi nikomu do głowy, źe moźna robić coś za darmo, poświęcając swój czas, czasem źycie prywatne.
Zysków jest wiele, z tym źe są one niewymierne, np. moźliwość zdobycia doświadczenia. Myślę, źe to główny atut działalności. Studenci wybierają praktyki w róźnych instytucjach i urzędach. Niekiedy są bardzo interesujące, ale często polegają głównie na przekładaniu kopert i dokumentów z szuflady na półkę albo kserowaniu róźnych rzeczy.
Samorząd daje teź szerokie spektrum moźliwości oraz tworzy przyjażnie na długie lata.

Łatwo jest pogodzić Twoją pracę z codziennymi obowiązkami? Z jakimi wyrzeczeniami moźe się wiązać?

Są samorządy, które istnieją tylko na papierze. Jednak prawdziwa aktywność jest nie tylko czasochłonna, ale zwyczajnie męcząca. Kieruję Wydziałową Radą Samorządu Studentów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, która w roku 2007 otrzymała nagrodę dla najlepiej i najaktywniej działającej organizacji.
Co tydzień odbywamy dwa zebrania - w poniedziałki od 20.00 i w piątki od 8.15. Trwają zawsze minimum dwie godziny. Do tego praca w ciągu tygodnia. Przygotowanie spektakularnej imprezy czy nietypowej konferencji moźe zająć nawet kilka miesięcy. Poświęcamy swój czas, zwykle cierpi na tym nasze studiowanie - nauka do sesji bywa opóżniona, egzaminy zdajemy w terminach poprawkowych. Tracą na tym równieź nasze kontakty towarzyskie, pozauczelniane. W samorządzie jednak poznajemy wspaniałych ludzi. Osoby, z którymi ciągła współpraca buduje niesamowicie mocne więzi. Osoby, na których zawsze moźemy polegać.

Potrafiłbyś wskazać kilka cech, jakie powinien posiadać student aspirujący do pracy w URSS?

Jak powiedziałem, do samorządu moźe wstąpić kaźdy. Jakie cechy? Najlepiej, aby były to osoby z pomysłami, które chciałyby je realizować. Osoby aktywne i gotowe do poświęceń.

Jak wspominasz okres, kiedy przyszło Ci stawiać pierwsze kroki na uczelni?

Pierwszy rok był dla mnie dość cięźki. Pochodzę z Włocławka, byłem jedyną osobą z mojej klasy w liceum, która zaczęła studiować w Łodzi.
Przyjechałem do drugiego co do wielkości miasta w Polsce, zacząłem zupełnie inne źycie - przygotowywanie obiadów, studiowanie, poznawanie miasta. Wszystko było dla mnie nowe: nowi ludzie, nowe otoczenie, nowe doświadczenia. Nie przypuszczałem, źe cztery lata póżniej będę znał bez mała wszystkich studentów wydziału, i nie tylko, źe miasto będzie mi bliźsze niź którekolwiek.
Z perspektywy dnia dzisiejszego uwaźam pierwszy rok za niesamowicie pozytywne i przyjemne doświadczenie.

Co poradziłbyś źakom, którzy w tym roku rozpoczynają naukę?

Żeby się nie stresowali zbytnio. Wiem, źe kaźdy boi się pierwszego roku, ale spójrzcie, ile osób jest na uniwersytecie. Wszyscy przeszliśmy pierwszą sesję.
Studia dają przygotowanie merytoryczne i wykształcenie. Praktyki naleźy szukać samemu. Nawet najlepsza uczelnia nie nauczy przedsiębiorczości i aktywności. Tego trzeba nauczyć się samemu. Polecam więc młodszym kolegom pracę własną, to naprawdę procentuje.

Rozmawiał: Bartek

______________________________________
Łukasz Kuczkowski - student piątego roku stosunków międzynarodowych, spec. nauki polityczne. Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, przewodniczący Komisji Zagranicznej Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UŁ, członek Rady Wydziału SMiP, senator UŁ.
________________________________________
 

24-10-2008 06:00:00 ·

 Hubert Gęsiarz
V rok na Wydziale EEIA
II DS, p.312
Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej

Jakie jest Twoje ulubione danie?
    Bardzo lubię włoską kuchnię, przekonałem się do niej, gdy naszą stołówką zajęła się włoska firma. Spaghetti to mój przysmak i często decyduję się na wybór tej pozycji z menu.

Co daje zaangaźowanie się w działalność organizacji studenckich?
    Korzyści jest bardzo wiele, przede wszystkim poznaje się wielu wspaniałych ludzi i zawiera przyjażnie na całe źycie. Organizacje studenckie pozwalają realizować pasje i doskonale wypełniają wolny czas na studiach. Dzięki nim studia to nie tylko nauka, ale równieź rozwój swoich zainteresowań i marzeń poza murami uczelni.

Czym zajmuje się samorząd studentów?
    Przede wszystkim reprezentujemy naszych studentów w organach kolegialnych uczelni, czyli w radach wydziałów oraz senacie. Zajmujemy się równieź stypendiami oraz zakwaterowaniem na osiedlu akademickim. Jednocześnie staramy się urozmaicać źycie kulturalno-sportowe naszych studentów, organizujemy teź choćby juwenalia. Tych obowiązków jest wiele, ale wykonywanie ich daje teź wiele satysfakcji.

 Jacy ludzie mogą zostać członkami samorządu?
    Kaźdy chętny student moźe się do niego przyłączyć. W ramach naszej organizacji działa wiele komisji problemowych i chętni na pewno znajdą sobie odpowiednie miejsce.

 Czy zaangaźowanie się w pracę samorządu nie zajmuje zbyt duźo czasu?
    Na swoim przykładzie mógłbym powiedzieć, źe za duźo. Działalność daje duźo satysfakcji, dlatego uwaźam, źe ten czas jest świetnie zagospodarowany. Uwaźam, źe działalność w organizacjach studenckich to najlepsze, co moźe spotkać studenta na uczelni.

Co byś chciał powiedzieć studentom pierwszego roku na początek nauki w wyźszej uczelni?
    Przede wszystkim chciałbym pogratulować Wam dostania się na studia. Gwarantuję, źe czeka Was wspaniały okres w źyciu, i postarajcie się go dobrze wykorzystać. Poznacie wielu wspaniałych ludzi i nawiąźecie przyjażnie na całe źycie. Pamiętajcie, aby pogłębiać wiedzę, ale nie zapominajcie o realizowaniu swoich zainteresowań. Zachęcam Was do wstąpienia w szeregi organizacji studenckich, które pomogą Wam spełnić Wasze marzenia.
 

24-10-2008 06:00:00 ·

Przychodnia Akademicka – Centrum Akademickiej Słuźby Zdrowia,
ZOZ dla Szkół Wyźszych w Łodzi „Palma”
ul. Rewolucji 1905 r. 37/39,
tel. (42) 633 42 00 lub (42) 633 04 16
rejestracja: godz. 7.00-18.00

Vitaplus
NZOZ Poradnia Lekarzy Rodzinnych
ul. Lumumby 3
tel. (42) 678 18 08
rejestracja: 8.00-18.00

Poradnia ZOZ dla Szkół Wyźszych (Uniwersytet Łódzki)
ul. Rodzeństwa Fibaków 13 (DS XIII UŁ)
tel. (42) 679 76 21
rejestracja: 8.00-15.30

Poradnia Akademicka ZOZ Szkół Wyźszych
al. Politechniki 44
tel. (42) 682 56 45
rejestracja: 8.00-14.00

ZOZ Admed
al. Politechniki 5
tel. (42) 636 84 62
rejestracja: 8.00-20.00

24-10-2008 06:00:00 ·

APTEKI CAŁODOBOWE - ADRESY

ul. Wólczańska 178
tel. (42) 636 70 19

ul. Bandurskiego 49
tel. (42) 686 20 45

al. Piłsudskiego 31
tel. (42) 674 30 26

ul. Łączna 28
tel. (42) 682 62 23

ul. Nastrojowa 8
tel. (42) 637 60 49

ul. Zachodnia 81/83
tel. (42) 630 75 75

ul. Pomorska 91
czynna w soboty i niedziele 9.00-15.00

ul. Narutowicza 60
tel. (42) 639 96 63
soboty 8.00-18.00, niedziele 10.00-15.00

24-10-2008 06:00:00 ·

Anilana
ul. Sobolowa 1
tel. (42) 676 21 31

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu (UŁ)
ul. Styrska 22/24
tel. (42) 665 51 75, (42) 665 51 84

Basen Uniwersytetu Medycznego
ul. 6 Sierpnia 71
tel. (42) 639 32 33

Centrum Rekreacji
ul. Sienkiewicza 46
tel. (42) 636 13 99

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
ul. Czajkowskiego 14
tel. (42) 673 01 25

SP nr 137
ul. Florecistów 3b
tel. (42) 686 69 19

SP nr 149
ul. Tatrzańska 69a
tel. (42) 643 93 21

SP nr 190
ul. Malczewskiego 37/47
tel. (42) 643 25 47

SP nr 198
ul. Czajkowskiego 14
tel. (42) 673 35 77

SKS Start
ul. Teresy 56/58
tel. (42) 651 18 65, (42) 651 22 13

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Angelica”
ul. Rzgowska 17a
tel. (42) 682 61 23, wew.181
info.wsinf.edu.pl

Wodny Raj (MOSiR)
ul. Wiernej Rzeki 2
tel. (42) 652 22 91
www.mosir.lodz.pl

Olimpijczyk
Aleksandrów Łódzki, ul. Bankowa 5
tel. (42) 712 00 70
www.basen-olimpijczyk.com.pl

Pływalnia Brzeziny
Brzeziny, ul. Kulczyńskiego 9
tel. (42) 875 26 57
www.brzeziny.pl/basen

Centrum Sportu i Rekreacji
Konstantynów Łódzki, ul. Kilińskiego 75a
tel. (42) 211 19 05
www.basen.infofirmy.pl
 
Wodnik
Ozorków, ul. Lotnicza 1a
tel. (42) 718 80 80
www.sokolniki.obywatel.pl/basen.html

Stacja Nowa Gdynia
Zgierz, ul. Sosnowa 1
tel. (42) 714 21 21
www.nowa-gdynia.pl

24-10-2008 06:00:00 ·

Anilana
ul. Sobolowa 1
tel. (42) 676 21 31

Budowlani
ul. Brukowa 22
tel. (42) 651 53 40

Pływalnia „Olimpia” (MOSiR)
ul. Sienkiewicza 175
tel. (42) 684 21 41

Pływalnia „Wodny Raj” (MOSiR)
ul. Wiernej Rzeki 2
tel. (42) 652 22 91

Pływalnia Promienistych (MOSiR)
ul. Głowackiego 10/12
tel. (42) 617 24 34

24-10-2008 06:00:00 ·

Arturówek (MOSiR)
ul. Skrzydlata 75
tel. (42) 659 76 22

Stawy Jana (MOSiR)
ul. Rzgowska 247
tel. (42) 646 00 37
 
Młynek (MOSiR)
ul. Śląska 168
tel. (42) 649 12 35

Stawy Stefańskiego (MOSiR)
ul. Patriotyczna 3
tel. (42) 684 97 71, (42) 684 46 77

24-10-2008 06:00:00 ·
«    1 2 3    »
  • Save this on Delicious
  • Buffer

News

Coarse words and new thinking

As is often pointed out, coarse or profane language usually represents an outburst of emotion, not careful reason. The president of the United States recently used coarse language while discussing im

Spy suspect s arrest: What motivates turncoats?

Recommended: How much do you know about China? As for geopolitics, the US is now aware that China has developed a full spectrum intelligence capability. “I don’t think this should be seen as someth

The U.S. Has Cut Half of Its Aid to Palestinian Refugees Pending U.N. Reform

The U.S. is the largest donor to the agency that supports millions of Palestinian refugees

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Science Says: That Michigan meteor could have been meatier

Despite tragic blaze, New York s fire fatalities are sharply down

Just one year ago, New York City officials were celebrating the lowest number of fire fatalities the city had ever seen in over 100 years. It was the largest number of fatalities in a single fire in

States make headway on opioid abuse

In Massachusetts and Rhode Island partial year estimates for 2017 show drops of 10 percent and 9 percent respectively in overdose deaths. Massachusetts was the first of what are now many states that

Watch today’s SpaceX launch live right here at 12:30 PM

SpaceX might have some seriously grand plans for the near future of its rocket program, but until the world s most powerful rocket is ready to head skyward, it s business as usual at the commercial

Palatine boy scouts send science experiment into space via SpaceX rocket

A SpaceX rocket that launched Monday toward the International Space Station is carrying an experiment from a boy scouts troop in Palatine.

Adsense

Loading...
Oxwall: 1.8.4 (10800) Page: 0.092s | 2.00 MBMB Request: NEWS_CTRL_News::index Components: 16 Events: 183 Database: 102qrs | 0.033s CLEAR CACHE